GP-Auckland: Hampel před Gollobem a Pedersenem

Po těžkém zranění 2012 se Jarek Hampel vrátil při premiéře GP na Novém Zélandu vítězstvím do světové špičky. Mistr světa Chris Holder skončil až sedmý.

V červnu minulého roku si Polák Jaroslaw Hampel (30) zlomil při Grand Prix v Dánsku nohu a natrhl vaziva. Hampel tak musel vynechat pět závodů Grand Prix a jen díky dlouhodobé wildcard od promotéra MS BSI může startovat v GP 2013. Svou nominaci nemohl potvrdit třetí z MS 2011 lépe, než dnešním vítězstvím v Aucklandu.
Pro Dána Nickiho Pedersena začala Grand Prix opravdu katastrofálně: Po dvou jízdách byl v bodovací tabulce bez jediného bodu, pak ovšem třikrát za sebou vyhrál.

Naopak Greg Hancock zažil úplný opak. Kaliforňan vyhrál první dvě jízdy, potom se mu ale přestalo dařit. V půlfinále sice z posledního místa předjel mistra světa Chrise Holdera a také Andrease Jonssona a dojel druhý. Ovšem ve finále se dvojnásobný šampion neprosadil.
Výsledky GP-Speedway v Aucklandu/NZ - rozjíždky: 1. Darcy Ward (AUS), 11 bodů; 2. Andreas Jonsson (S), 11; 3. Tomasz Gollob (PL), 10;  4. Nicki Pedersen (DK), 9; 5. Greg Hancock (USA), 9; 6. Tai Woffinden (GB), 9; 7. Jaroslaw Hampel (PL), 9; 8. Chris Holder (AUS), 8; 9. Fredrik Lindgren (S), 8; 10. Niels-Kristian Iversen (DK), 7; 11. Emil Sayfutdinov (RUS), 6; 12. Krzysztof Kasprzak (PL), 6; 13. Antonio Lindbäck (S), 6; 14. Matej Zagar (SLO), 5; 15. Martin Vaculík (SK), 5; 16. Jason Bunyan (GB), 1.

1. půlfinále: 1. Hampel, 3 body; 2. Pedersen 2; 3. Ward 1; 4. Woffinden 0.
2. púlfinále: 1. Gollob 3; 2. Hancock 2; 3. Holder 1; 4. Jonsson 0.
Finále: 1. Hampel 6; 2. Gollob 4; 3. Pedersen 2; 4. Hancock 0.
Bodový stav po 1. závodě GP ze 12: 1. Hampel, 18 bodů; 2. Gollob 17; 3. Pedersen 13;  4. Ward 12; 5. Hancock 11; 6. Jonsson 11; 7. Holder 9; 8. Woffinden 9; 9. Lindgren 8; 10. Iversen 7;  11. Sayfutdinov 6; 12. Lindbäck 6; 13. Kasprzak 6; 14. Vaculík 5; 15. Zagar 5; 16. Bunyan 1.

Evropský začátek Grand Prix je plánován na 20. dubna do polského Brombergu.