Páté kolo extraligy pro Mšeno

Poslední dějství základní části extraligy družstev na ploché dráze hostilo ve čtvrtek Mšeno u Mělníka. I přes netradičně brzký začátek v 16.00 zavítalo na zdejší ovál početné množství diváků. O postupujících týmech do nadstavbové části bylo prakticky již rozhodnuto. Slaný totiž v červnovém čtvrtém kole skončilo na domácí půdě až třetí a tato skutečnost, společně s nemožností bodovat v kole posledním (díky volnému losu), mu přisoudila až páté místo.

Páté kolo extraligy pro Mšeno

Kapitoly článku

V závodě samotném tak šlo už „jen“ o pořadí na zbývajících čtyřech postupových místech. Sestavy všech týmů však byly pořádně „našlápnuté“. Vedle tradičních borců se zde objevil například Piotr Protasiewicz – polský jezdec se zkušenostmi z GP v závodě hájící barvy domácího Mšena, nebo Dán Jesper B. Monberg – někdejší juniorský mistr světa jedoucí za Pardubice.
Začátek závodu vyšel skvěle domácím, kdy naplno bodovali Topinka i Protasiewicz. Ty pak pronásledoval pražský Olymp a Pardubice, kterým ve třetí jízdě smolně odstoupil pro defekt z prvního místa Monberg.
Ve zbylé části závodu se na Mšeno mocně dotahovali právě pardubičtí. O konečném pořadí však nakonec rozhodla v závodě poměrně nevýrazná Plzeň. Domácí totiž potřebovali ke svému druhému vítězství v sezoně 1 bod a ten díky odstoupení Filipa Šitery (jedoucího po zranění s ochranou páteře) v posledním kole závodu dostal doté doby čtvrtý polák Kosciuch. Mšeno se tak radovalo z triumfu před domácím publikem a v celkovém pořadí si zajistilo třetí místo a 2 body do nadstavbové části.
Po pěti kolech jde do play off z prvního místa suverén letošní extraligy PSK Olymp Praha se čtyřmi body, z druhé příčky ZP Pardubice se třemi body „k dobru“, třetí již zmiňované Mšeno a čtvrtá Plzeň s jedním bodem.
Po závodě byly rovněž oznámeny termíny druhé části extraligy. Ta začíná 8.8 opět ve Mšenu, následuje 27.8 Plzeň, 10.9 Pardubice a 23.9 Praha.

Výsledky 5. kola extraligy družstev na ploché dráze:

1. PDK Grepl Mšeno 42 bodů (Protasiewicz 14, Topinka 11, Jaroš 9, Kosciuch 7, Fuksa 1, Horák 0)
2. AMK ZP Pardubice 41 bodů (Ferjan 15, Monberg 14, Štichauer 7, Suchánek 4, Petrák 1, Velinský 0)
3. PSK Olymp Praha 37 bodů (Kůs 12, Rymel 9, Tomíček 9, Franc 5, Wolff 2, Gawenda 0)
4. PK Plzeň 31 bodů (Schultz 11, Jeleniewski 11, Šitera 5, Holub 3, Hádek 1, Štrobl 0)

Konečné pořadí po základní části:

(malé / velké body)

1. PSK Olymp Praha 174 / 13
2. AMK ZP Pardubice 178 / 11
3. PDK Grepl Mšeno 137 / 11
4. PK Plzeň 153 / 8
5. AK Slaný 127 / 7

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist