Marco Belli - International Mefo Sport Flattrack 2010 Champion!

Team ZAETA se může těšit ze skvělé sezony se svým zbrusu novým italským strojem na flattrack, vzhledem k zisku čtyř vítězství v jednotlivých závodech a především zisku titulu. Poslední závod serie byl přesunut na 30.10.2010, a byl premierou pro novou hliněnou dirt track dráhu mezi Brnem a Mikulovem, poté co materiální a povětrnostní podmínky znemožnily původně plánovaný závod v holandském Blijhamu.

Marco Belli  - International Mefo Sport Flattrack 2010 Champion!

Největší smůla postihla průběžně druhého Richarda Masona z Velké Britanie, jehož doprovodný vůz vypověděl služnu uprostřed Německa a Mason tak přišel o možnost porvat se o konečné pořadí.

Přesto však, za velmi příznivého slunečného počasí, viděla jižní Morava tu správnou závodní podívanou. K treningu se opět dostavila místní plochodrážní naděje – Pavel Pučko, a na zapůjčené KTM450 teamu Dutch Brothers jasně dokazoval, že kvalitní pilot nepotřebuje přebytek výkonu k tomu, aby byl rychlý. Snad nejlepší forma v celé sezoně byla devizou pro bavorského Stefana Gatzenmeiera, který doslova létal po trati i tam, kde ostatní šli již na brzdy. Po finálové jízdě na deset kol vystoupili na stupně vítězů právě Gatzenmeier, druhou příčku obsadil J.W. Jansen, a první místo posledního podniku patřilo letošnímu fenomenu jménem Marco Belli, který si tak zajistil i celkové vítězství serie Internationla Mefo Flattrack Cup 2010.
Za zmíku stojí i výsledky třídy All American Twins, kde se na první pozici spolehlivě udržel Jan Willem Jansen, těsně následován svým bratrem Mickem, třetí pozici díky stabilním výkonům po celý rok uchvátil Tom Van Ness, všichni ze stáje Dutch Brothers.

Letos jsme u nás v ČR mohli potkat flattrack hned čtyřikrát, a lze si jen přát, aby tato ryzí, finančně nenáročná, všestranná a divácky atraktivní disciplina motocykového závodění přitáhla v příštím roce pozornost jak diváků, tak především našich českých jezdců.

Informace o závodech, základních technických předpisech a fotogalerie naleznete na www.flat-track.cz nebo www.flattrack.de