Kentoya poráží konkurenci - Scooter cup 2008

Po úspěšné sezóně 2007, kdy Kentoya Drag Race Team vybojoval celkově třetí místo v mistrovství republiky dragsterů, se zájem přesunul ke sportu, který je Kentoye nejbližší, a to k závodům skútrů.

Spolu s týmem ST Racing jsme se rozhodli ukázat možnosti našich strojů a při výběru padla volba na jednu z novinek letošního roku - model Sharky. S ním bude v seriálu Scooter Cup 2008 bojovat Jan Němec, a to v prestižní kategorii pro motory s objemem 70 kubických centimetrů a koly o průměru 12-13 palců. Červená Sharky se startovním číslem 18 má po úpravách výkon 20,3 koní na zadním kole, což je 26,8 na motoru, a maximální otáčky se dostaly na hodnotu 14 300 ot./min. Válec Hebo Manston Racing s objemem 70 kubíků byl upraven Onřejen Honzíkem, kliková hřídel je značky Hebo a místo sériových klapek byly použity komponenty V Force Tassinari. Výfuk je závodní Carrera 30 a lahůdkou je innorotorové zapalování Stage 6 výrazně přispívající k dosažení vysokých otáček. Rám byl vyztužen a tuhost šasi dále zvyšuje přička uložená na motoru přes kuličková ložiska.

Přední vidlici používá Honza Stage 6 R/T a kontakt s asfaltem zajišťují pneumatiky Heidenau Slick. Domácí šampinát je letos na vysoké úrovni, kterou ukazuje účast závodníků z Polska, Slovenska nebo Německa, a na trati bude Honzova Sharky bojovat se zástupem naladěných skútrů značek jako je Yamaha, Gilera, Piaggio nebo Malaguti.
Další závod se koná již tuto sobotu 2.8. v Písku.