Top Fuel Bike - Mistrovství Evropy dragsterů

Další porci závodů Mistrovství Evropy dragsterů absolvovali čeští reprezentanti ve třídě Top Fuel Bike - Otto Knebl a Michal Ponca.

Po závodech ve Finském Alastaru, kde byl pouze Otto Knebl a vybojoval velice pěkné 5. místo (!), to byly další dva závody na severu. Poslední víkend v červenci se jel závod ve švédském Mantorp Parku - Veidec Festival a první víkend v srpnu v norském Gardermoenu - Sunoco Drag Challenge.

Ota absolvoval ve velké konkurenci zahraničních jezdců všechny kvalifikační jízdy. Spolehlivost jeho stroje "Green Chameleonu" dokazovaly stabilně zajížděné časy na hranici 8,2s. Michal se během závodů potýkal s menšími problémy na motoru a tak všechny jízdy neodjel.
Po čtyřech již odjetých závodech Mistrovství Evropy, je Otto Knebl na 7. místě a Michal Ponca na 10. místě průběžného pořadí ME dragsterů v nejsilnější třídě Top Fuel Bike. Letos zde startuje 31 jezdců z celé Evropy. Pořadí vede švéd Rikard Gustavsson, druhý je angličan Ian King.