Drag Day 2007

Předpověď počasí na třetí červnový víkend byla bedlivě sledována všemi závodníky chystajícími se utkat v Evropském mistrovství dragsterů na letišti v Hoškovicích. Kvůli dešti byla nakonec jen krátká pauza v sobotních kvalifikacích a burácení stovek koní rozehnalo mraky na zbytek konání závodu na čtvrt míle. Zúčastnilo se kolem 90 závodníků a to v nejhojnějším počtu ve třídě SSB, kde byl poměr českých závodníků k zahraničním téměř vyrovnaný. I v dalších třídách měla Česká republika svá želízka v ohni, kromě třídy HD V-Rod Destroyer, což jsou upravené V-Rody s cenou stroje kolem 30 000 €. Zahraniční účastnící dorazili z Maďarska, Německa, Holandska, Itálie, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Finska.

Po sobotní technické přejímce motorek začaly kvalifikace, které probíhaly až do podvečera. Kromě tříd jedoucích republiku zde byl navíc již zmíněný V-Rod Destroyer Cup a závod evropské třídy Top Gas, ve které jel jediný Čech Roman Sixta.

Kvalifikační sobotní jízdy nečekaně dostaly některé jezdce do menších či větších potíží. Italovi Beglimu na Suzuki 1430 NOS nevydržela kliková hřídel a její část včetně ojnice a pístu vylítla blokem, do pozice diváků byl vinou ventilu odsunut Zbyněk Kostelka s HD a plno dalších menších závad se řešilo v depu. Nedělní ráno posloužilo k dojetí kvalifikačních jízd a na uvolněnou nastoupil Pavel Vik a jeho kaskadérské vystoupení. Víkend nebyl šťastný pro třídu Public Bikes, kde došlo k nehodě a byla proto zrušena.

Během doprovodného programu, kdy byly k nakouknutí i americká auta, byl přístup do depa a tak se i běžný divák dostal na dosah motorkám skrývajícím v útrobách až 650 koní.
Ženská část populace byla zastoupena především v Juniorech, kde proti třem holkám stál na startu Kryštof Brokeš s motorem Blata. Vítězem se stala Anežka Svobodová, která je i držitelkou rekordu z roku 2006 jak v maximálce 133 km/h, tak s nejlepším časem. Stejně i ve třídě Modified Street Twin čítající 11 strojů s dvouválci do V dokázala porazit soupeře žena, maďarka Andrea Matusik na Aprilii s nitrem.

V Super Street Bike se probojoval ke zlatému prvenství Schurshabo Leve, druhé místo už patřilo Honzovi Koubovi, který má rekord s časem 8,76 s. National Dragster 600 jelo 5 závodníků a z nejvyššího místa se radoval Michal Pekárek, který vytvořil nový rekord 206 km/h a 9,752 s . Další silné zastoupení bylo i v nejvyšší a nejprestižnější třídě Českého mistrovství Competition Dragster s motory libovolně upravenými, osazenými turbem, kompresorem, nebo nitrem a s povinnými dragsterovými slicky. Do finále se probojoval Marek Richter a maďar Laszlo Papp s Kawasaki. Marek nakonec do finálové jízdy nenastoupil pro poruchu motoru z předchozí jízdy. Finálovou jízdu si zajel maďarský jezdec Papp Laszlo sám, avšak i jemu se smůla nevyhnula ve formě propáleného těsnění hlavy motoru. Jízdu však dokončil, projel cílem a závod vyhrál.