ADAC Supercross: 9. místo pro Neugebauera

Čtyřdílný seriál ADAC Supercross začal o uplynulém víkendu v německém Stuttgartu. Prestižní třídě SX1 vévodili Američané, když po oba dny triumfoval Mike Alessi na stroji Suzuki. Z několika českých jezdců byl nejlepší Filip Neugebauer, který v pátečním finále vybojoval deváté místo.

Hvězdný třidvacetiletý Mike Alessi patří mezi absolutní špičku amerického a tím pádem i světového motokrosu a ve stuttgartské hale Hannse-Martina Schleyera to dokazoval na každém kroku. Jeho vítěznému tažení nebyl nikdo z 39 přihlášených schopný odolat. Skvělé starty a bezchybná jízda mu přinesly triumfy jak v pátečním, tak v sobotním finále na 15 kol. V pátek vyhrál s náskokem tří sekund na svého krajana Teddy Maiera na hondě a dalším Američanem Mattem Goerkem (Kawasaki). V sobotu za ním dojeli rovněž dva Američané, tentokrát to ale byla zcela jiná jména: Vince Fries (Honda) a Jason Thomas (Suzuki).
Na start třídy SX1se postavili také zástupci České republiky Filip Neugebauer (Zap-Kawasaki-Elf-Team-Pfeil), Petr Bartoš (Kawasaki Team MX Raceland) a Martin Michek (KTM Goldentyre Germany Ihle Racing). Zatímco druzí dva jmenovaní neprošli kvalifikačními koly, ze skupiny A v pátek postoupil dál Filip Neugebauer a pátým semifinálovým místem se probojoval i do finále, kde skončil devátý se ztrátou necelé půl minuty na vítězného Alessiho
V sobotu se mu už tolik nedařilo a stejně jako jeho krajani se do finále nedostal. Mezi jezdci třídy SX2 byl v sobotu nejrychlejší Francouz Boris Maillard, který stejně jako Neugebauer a a u nás moc dobře známý Francouz Florent Richier jezdí v barvách německého ZAP Kawasaki Elf Team Pfeil. Richier se dostal do finále po oba dny. V pátek si připsal skvělé šesté místo, v sobotu skončil s kolem ztráty jedenáctý. Německý superkrosový šampionát pokračuje 25. a 26. listopadu v Chemnitzu, 17. a 18. prosince v mnichovské Olympiahalle a skončí 8. ledna v dortmundské Westfalenhallen.