V Rondu Podmol a Dugmore!

O víkendových motokrosech v brněnské Hale Rondo se představí také Libor Podmol a Colin Dugmore.

V Rondu Podmol a Dugmore!
Náhrada Kuchaře: dvojnásobný vicemistr světa!
Přestože zranění Petra Kuchaře při ostravské exhibici pořadatele ARENACROSSU RONDO BRNO 2008 z lidského hlediska velmi mrzí, kvalitu freestylové exhibice při mezinárodním motokrosu v hale Rondo tato nešťastná událost neohrozila. Pořadatelé okamžitě zahájili jednání s dvojnásobným freestylovým vicemistrem světa Liborem Podmolem a v úterý došlo k oboustranné shodě. „Je pochopitelné, že tituly světového vicemistra dodávají Podmolovi určitou ekonomickou váhu. My jsme však na jeho požadavky bez dlouhého otálení přistoupili, a tak diváci se mají v hale Rondo skutečně na co těšit,“ říká Jan Juřička, organizační ředitel ARENACROSSU RONDO BRNO 2008.
Skákat bude i Polák Oglaza
I přes svoje zranění se Petr Kuchař k nadcházejícímu ARENACROSSU RONDO BRNO 2008 zády neotočil. Na jeho doporučení pořadatelé angažovali v minulých dnech navíc i výborného polského freestylistu Barta Oglazu, který nesporně bude znamenat další zvýšení přitažlivosti pátečních a sobotních freestylových exhibic. „Oglazu jsem poprvé viděl skákat loni a musím říct, že mě dost mile překvapil,“ podotýká Petr Kuchař, který se v Rondu objeví alespoň v roli diváka i poradce při instalaci jeho soukromé freestylové nájezdové rampy. Třetím mužem v partě „vyšinutých“ freestylistů bude Martin Koreň a není vyloučena ani účast Davida Rejska.
Přijede Jihoafričan Dugmore
Brněnským pořadatelům se podařilo výrazně posílit i startovní listinu prestižní motokrosové třídy Intercross Open. Po nedělních halových závodech v německém Dortmundu se speciálně do Brna přesouvá populární Jihoafričan Colin Dugmore, který v Rondu triumfoval už v roce 2005. Dugmorem se tak rozšířil počet horkých favoritů i jezdců úspěšných v Rondu v minulých letech. Vedle Dugmora budou startovat Jan Brabec (vítěz stopětadvacítek v roce 2005) a Michal Votroubek, který třídu 125 ccm vyhrál v Rondu předloni. Pokud do zdárného konce dospějí jednání s německým jezdcem Stefanem Ludwigem (vítěz v roce 2001), sejdou se na startovní čáře hned čtyři vítězové z předcházejících motokrosů v Rondu. A chybět nebudou ani hrdinové éry dřívější dřevěné dráhy v Rondu: o Petru Kuchařovi už byla řeč a Petr Kovář bude spolu s Borkem Kapitánčikem závody zasvěceně moderovat.
Prolomí Neugebauer prokletí?
Do okruhu favoritů patří nesporně i dvacetiletý Jihomoravan Filip Neugebauer. V minulých letech mu závody v Rondu pokazilo zranění ruky, po přestupu do dresu německého týmu Pfeil Kawasaki však v letošní halové sezóně velice důrazně zasahuje do závodů v Německu. Dařilo se mu i v prvním dni halového mistrovství Evropy, kdy v pátečním finále dojel na pátém místě. „Poslední dva závody v Rondu jsem odnesl naštípnutým zápěstím, ale už se zase těším na tamní skvělou atmosféru. Doufám, že v pátek i v sobotu se dostanu na bednu. Rondo je pro mne navíc příležitostí ukázat se po delší době zase českému publiku,“ těší se Filip Neugebauer, který před třemi lety bojoval v brněnské úrazové nemocnici s životu nebezpečným zraněním.
Michek v pozici lídra
Rondo uzavře nový halový seriál LR Cosmetic Ados Cup, jehož zahajovací podnik hostila o minulém víkendu ostravská ČEZ Aréna. Po tvrdých soubojích ve čtyřech finálových jízdách se dvakrát radoval světovým šampionátem zocelený Martin Michek, po jednom zlatém věnci vydolovali Jan Brabec a Jiří Bittner. (Dugmore ani Neugebauer v Ostravě nestartovali). „Doufám, že trať a atmosféra v Rondu budou na velmi dobré úrovni. Mezi největší favority patří Colin Dugmore, Honza Brabec, Filip Neugebauer a Slovák Martin Kohút. Tipovat si však netroufám, halové závody jsou hodně nevyzpytatelné. Z padesáti procent záleží na startu, navíc se v halách také víc padá,“ nechal se slyšet lídr Martin Michek, který v Rondu osedlá čtyřtaktní Hondu 450 se startovním číslem 1.
Průběžné pořadí LR Cosmetic Ados Cupu před Rondem:
1.Martin MICHEK (Honda) 87, 2.Jan BRABEC (Yamaha) 73, 3.Martin KOHÚT (Slovensko, KTM) 68, 4.Michal VOTROUBEK (Yamaha) 50. 5.Jiří BITTNER (Suzuki) 41, 6.Heinz STRAUB (Rakousko, KTM) 38, 7.Michal KADLEČEK (Honda) 34, 8.Jan ZAREMBA (KTM) 30, 9.Petr BARTOŠ (Suzuki) 26, 10.Marek SUKUP (KTM) 25, 11.Josef KULHAVÝ (Suzuki) 20, 12.Michael STAUFER (Rakousko, KTM) 8.
Bodovací systém (pro celkové pořadí seriálu se body ze čtyř finálových jízd v Ostravě a ze čtyř finalových jízd v Brně sčítají) - platí pro každou finálovou jízdu:
1.místo - 25 bodů, 2. - 20, 3. - 17, 4. - 15, 5. - 13, 6. - 11, 7. - 9, 8. - 7, 9. - 5, 10. - 3, 11. - 2, 12. - 1 bod.
Začíná stavba tratě
Po středečním (16.1.) prvoligovém střetnutím hokejistů brněnské Komety s Ostravou opanují hrací plochu haly Rondo zemní mechanismy, ke slovu přijdou i tradiční pomůcky v podobě lopat a krumpáčů. Na výstavbu motokrosové tratě dopraví zhruba 600 nákladních automobilů 1.500 krychlových metrů speciální jílovité hlíny z jejího úložiště. Budování téměř 300 metrů dlouhé tratě musí Brňané zvládnout během 30 hodin, k bezpečnosti jezdců přispěje mj. 50 velkých a 70 malých balíků slámy. Ihned po závěrečné sobotní freestylové exhibici zahájí pořadatelé likvidaci závodní dráhy tak, aby v neděli večer zářila Rondem opět bílá ledová plocha.
Vstupenky také v pokladnách Ronda
Předprodej vstupenek, mimochodem velmi úspěšný, na ARENACROSS RONDO BRNO 2008 končí tento čtvrtek 17. ledna 2008, na další zájemce pak budou v pátek i v sobotu čekat pokladny přímo u haly Rondo. V pátek zahájí pokladny provoz ve 12.00 hod., v sobotu budou vstupenky u Ronda k mání už od 11.00 hod.
Páteční pořad začíná v 19.00 hod. (vstup diváků do hlediště od 18.00 hod.), k sobotnímu zahájení dojde už v 18.00 hod. (vstup do hlediště od 17.00 hod.).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist