Superkros se vrací do české Litovle

V neděli 2. října 2011 se mohou všichni fanoušci adrenalinu a terénních motoristických disciplín těšit na akci s názvem Mezinárodní superkrosový závod – LR Cosmetic ADOS CUP 2011.

Superkros se vrací do české Litovle
A nepůjde o jen tak obyčejnou událost, nýbrž o pořádně benzínem provoněný, adrenalinový, divoký, pohodový a programově rozmanitý superkrosový den, který bude připravený ve znovuzrozeném superkrosovém areálu v Litovli.

Protože se v tomto závodišti jelo naposledy v roce 2008, dávají si pořadatelé na organizaci pořádně záležet, a tak bude postaráno o zajímavý program! Jeho součástí budou superkrosové rozjížďky se startovním polem jezdců, složeným z motokrosařů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Francie, Rakouska a Německa.

Účast přislíbil kompletní LR Cosmetic ADOS Team s piloty Kornelem Némethem (Maďarsko), Martinem Kohútem (Slovensko), Benczem Szvobodou (Maďarsko) a Tomášem Šimkem (Slovensko). Chybět nebude ani další zásadní tým na motokrosovém šachovnicovém poli v ČR – Osička MX Team s ridery Filipem Neugebauerem, Florentem Richier (Francie), Markem Sukupem, Filipem Podmolem a Matějem Hejhalem.
Místo na startovním roštu mají jisté také Vojtěch Brumla (HT Group Racing Team), Michal Votroubek, Martin Žerava (Motoman Team) a Christoph Heinz (Rakousko).

Další jména budou jistě přibývat, neboť organizátoři vypsali atraktivní finanční prémie za nejlepší umístění, tzv. „prize money“! S aktualizovanou podobou startovní listiny s minimálním počtem 20 superkrosařů a s podrobnějším programem Vás seznámíme v dalších tiskových zprávách, které budou následovat.

Hlavním organizátorem akce je pan Dušan Sekerka, spolumajitel LR Cosmetic ADOS Teamu, který o podniku říká: „Na supekrosový závod se velmi těším. A vážím si i přislíbené účasti hned několika zásadních jezdců z ČR a dalších evropských států. Myslím, že je velká škoda, že superkros po roce 2008 z ČR v podstatě zmizel. Pro diváky hodláme připravit pořádný adrenalinový nášup v podobě výjimečné superkrosové show, o kterou se postarají superkrosové rozjížďky, jež budou mít odlišný systém, než jaký znají diváci z motokrosu. Program oživíme vloženými závody jako například Super Jump a Speed and Style. Chybět nebudou krásné hostesky, prezentace nových modelů offroadových motocyklů KTM 2012, pohotový a zkušený komentátor a ani kvalitní občerstvení. Zkrátka chceme namíchat takový programový koktejl, díky němuž si přijdou na své nejen skalní fanoušci motokrosu a superkrosu, ale i nově příchozí jedinci nebo i celé rodiny.“
Co je to superkros?
Superkros (zkráceně SX) je motoristickou disciplínou, která je podobná motokrosu, avšak jezdí se převážně v halách nebo na venkovních tratích, které jsou pro závod uměle vybudované. Supekrosaři závodí na motokrosových strojích, které mají především upravené nastavení tlumičů, neboť se během rozjížděk musejí vypořádat s větším množstvím skoků, klopených zatáček a specifickým prvkem „tzv. roletou“ s několika hrby za sebou, která je divácky i jezdecky velmi atraktivní.

Souhrn základních informací:

Co? Mezinárodní superkrosový závod – LR Cosmetic/ADOS Cup 2011
Kde? Superkrosový areál Litovel
Kdy? Neděle 2. října 2011
Start akce? Tréninky od 8.00 hod, superkrosová show od 13.00 hod

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist