Supercross míří do Mnichova

Třetí část "ADAC Supercrossu" se jede po Stuttgartu a Chemnitzi tento víkend v "Münchner Olympiahalle". Kdo vyhraje během soboty a neděle dvě nejvíce ceněné trofeje: "König von München" a "Prinz von München". Ovšem i Česká republika má své želízko v ohni, neboť opravdu skvěle si doposud vede v hlavní kubatuře český motokrosař Filip Neugebauer.

Supercross míří do Mnichova
Letošní seriál "ADAC Supercross" má celkem čtyři zastávky. Jelikož dvě už máme za sebou, tak o následujícím víkendu se vše přehoupne do své druhé poloviny.

V kubatuře SX1 má vedoucí Američan Mike Alessi se Suzuki po doublu ve Stuttgartu na svém kontě 50 bodů, když v Chemnitzi nestartoval, neboť letos má smlouvu s Němci na pouhé dva závody. O pouhé dva body méně má jeho krajan Teddy Maier na Hondě, který sice ještě nevyhrál, ale zase vždy dokázal bodovat. Trojici nejlepších pak doplňuje jejich krajan Matt Goerke s Kawasaki, a ten má o další dva body méně. Z domácích motokrosařů je zatím nejlepší na čtvrtém místě Daniel Siegl (41) a jako pátý přijede do mnichovského "Olympia Parku" loňský "Král Mnichova" Florent Richier z Francie (39). Za trojicí dalších Američanů Jason Thomas (39), Robert Kiniry (37) a Cole Siebler (37) - jinak "Král z Chemnitzu" - následuje na devátém místě český jezdec Filip Neugebauer (26) a Top-10 kompletuje další Francouz Thomas Ramette (25).  A z této elitní desítky nebude v bavorské metropoli chybět vůbec nikdo!!!
V nižší objemové třídě SX2 vede po osmi jízdách francouzský jezdec Boris Maillard se 131 body za jedno vítězství, dvě druhá a tři třetí místa. Američan Austin Howell rovněž bodoval ve všech 8 odjetých jízdách a to znamená 113 bodů na jeho kontě. Nizozemec Nick Kouwenebrg je třetí, když získal zatím 102 bodů. Za ním následují domácí motokrosař Dominique Thury (94), pátý je jeho krajan Dennis Ulrrich (83) - "Princ ze Stuttgartu" a Top-6 kompletuje další "Princ", tentokrát z Chemnitzu, Dán Rasmus Jörgensen (81). Francouz Ludovic Macler (74), Brit James Dunn (62), Francouz Sullivan Jaulin (58) a Američan Kyle Engle (52) jsou pak dalšími závodníky v Top-10. I zde budou na startu všichni nejlepší jmenovaní jezdci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist