ADAC Supercross v Chemnitzi: Neugebauer v Top-5

Čtyřdílný seriál ADAC Supercross pokračoval minulý víkend svým druhým závodem, jehož dějištěm byla tentokráte "Chemnitz Arena". V prestižní kubatuře SX1 při neúčasti suveréna ze Stuttgartu Mikeho Alessiho převzal v pátek žezlo jeho americký krajan Matt Goerke, v sobotu pak vyhrál Francouz Thomas Ramette. Skvěle si vedl český jezdec Filip Neugebauer, který v sobotním finále SX1 kompletoval Top-5, když v pátek skončil 8.

Po Stuttgartu, kde vyhrál dvakrát Mike Alessi, se ve druhém závodě SX Cupu v "Chemnitz Arena" ujal žezla v kubatuře SX1 jeho krajan Matt Goerke na Kawasaki. Ten byl suverénem jak v rozjíždkách, tak i v půlfinále a ani ve finále nedal nikomu šanci. Po vítězném holeshotu vyhrál ve finále s náskokem 9.452 sekund před svým největším soupeřem, kterým byl našim příznivcům motokrosu velmi dobře známý úřadující šampion SX Francouz Florent Richier s Kawasaki. Na stupních vítězů je doplnil další US-Boy Mike Brown s KTM (+13.612 sek.). Loňský vicemistr Portugalec Joaquim Rodrigues s dalším motocyklem Kawasaki dojel čtvrtý (+16.416) a Top-5 dokompletoval třetí Američan Cole Siebler na Hondě (+17.287). Francouz Christophe Martin (+18.201) skončil překvapivě jako šestý před nejlepším domácím jezdcem Danielem Sieglem (+18.934). Skvělé osmé místo pak patřilo Sieglovu týmovému kolegovi, našemu motokrosařovi Filipu Neugebauerovi (+19.811), a Top-10 pátečního večera doplnili Američané Ben Evans (+23.177) a Jason Thomas (+23.329).

Mezi "mladými divočáky" kubatury SX2 získal páteční vítězství Dán Rasmus Jorgensen, který vyhrál první jízdu a ve druhé skončil druhý, což znamenalo celkem 45 bodů. Brit James Dunn vyhrál jízdu druhou a celkově měl tak na svém kontě 32 bodů. Domácí Dominique Thury pak dokompletoval stupně vítězů (29 bodů). Nizozemec Nick Kouwenberg byl klasifikován jako čtvrtý (29) a Top-5 uzavřel Francouz Boris Maillard (25), který se po pádu v první zatáčce dokázal nakonec v první jízdě umístit jako druhý.
Kubatura SX1 nám v sobotu nabídla napínavé boje už v půlfinálových jízdách, které vystavily stop pátečnímu vítězi Mattovi Goerkemu. Ve finále si sice zajistil holeshot Joaquim Rodrigues, ovšem vzápětí spadl a otevřel tam dveře dokořán pro Francouze Thomase Rametteho se Suzuki, který vyhrál s náskokem 1.993 sekundy před dvěma Američany v pořadí Robert Kiniry  a Cole Siebler (+2976 sek.), oba na Hondách, Domácí Daniel Siegl dojel čtvrtý (+11.366) a těsně za ním na vynikajícím pátém místě náš Filip Neugebauer (+11.957). Američan Teddy Maier, Francouz Christophe Martin, dFilip Neugebaueralší US-Boy Jason Thomas, nešťastník Joaquim Rodrigues a další z početné plajády Francouzů Mickael Musquin kompletovali Top-10.

Nakonec se nejvíce smál a "Králem Chemnitze 2011" a zároveň celkovým vítězem "9. Int. Einsiedler Supercrossu" se stal Američan Cole Siebler se ziskem 27 bodů, neboť jednou skončil ve finále pátý a jednou třetí. Druhé místo patřilo celkově Thomasovi Ramettemu (25), třetí byl Matt Goerke (25), čtvrtý Florient Richier (25) a pátý Daniel Siegl (22). Šestý se umístil Robert Kiniry (20), sedmý Mike Brown (20), osmý Joaquim Rodrigues (20), devátý skončil v Chemnitzi náš Filip Neugebauer (19) a konečně desátý Teddy Martin (19).

Další čeští motokrosaři Martin Michek a Petr Bartoš - oba dva v kubatuře SX1, či Marek Krejčí v SX2 byli vyřazeni hned v úvodních jízdách.
Velmi zajímavou podívanou ale nabídla i kubatura SX2, ačkoliv v obou jízdách rozhodoval především start a pouze Boris Maillard se vždy do závodu samotného vydával ze zadních pozic. Favorizovaný Dán Rasmus Jörgensen vyhrál první sobotní jízdu a ve druhé skončil na pátém místě. To mu stačilo nejen k dennímu vítězství, ale se ziskem 81 bodů získal i titul "Princ z Chemnitze".  Borris Maillard po jednom druhém a jednom třetím místě skončil v sobotu celkově druhý a Austin Howell byl klasifikován na místě třetím. Sullivan Jaulin a nejlepší Němec Dominique Thury pak kompletovali Top-5.

V celkovém hodnocení všech čtyř jízd kubatury SX2 vyhrál tedy v "Chemnitz Arena" Rasmus Jörgensen se ziskem 81 bodů před Maillardem (61) a Thurym (58). Brit James Dunn byl čtvrtý (52) a Austin Howell obsadil místo páté (51). Šestý skončil Sullivan Jaulin (43), sedmý Nick Kouwenberg (43), osmý Ludewig Macler (37) a Top-10 dokompletovali Kyle Engel (34) a Cody Robbins (28).