Šumavský Amater Cup – V Pacově startovalo na 200 závodníků

V sobotu, 13. července se na známé trati v Pacově konal pátý podnik motokrosového seriálu Šumavského Amater Cupu (ŠAC). Závodu předcházelo deštivé počasí a déšť se závodům nevyhnul ani v samotný den akce, přesto se ho zúčastnilo přes dvě stovky závodníků. Pořadatelem byl Motosport Chýnov. Součástí závodu byla i soutěž amatérských družstev. Výhodou počasí alespoň bylo, že se nemuselo kropit, nedošlo ani k žádnému zranění, a tak celý den probíhal přesně dle časového harmonogramu a bez jakýchkoli problémů.

Jako první startovali jezdci třída AMA 125 +85ccm. Vítězem stopětadvacítek se stal patnáctiletý Luboš Kuchta ze Soběhrd u Benešova před o rok starším Martinem Janů z Retox Racing. Mezi zvlášť hodnocenými pětaosmdesátkami byl jasně nejlepší Tomáš Ptáček z 69MX RT, který dokonce v první jízdě dokázal být třetí v absolutním pořadí! Druhé místo si připsal Pavel Jouza z týmu J.S. Racing.

V kategorii AMA 250 neměl soupeře Jan Hadrava ze Žirovnice. Přijel na první závod seriálu a jeho výkon ho jasně určil na příštím závodě do třídy MX2. S odstupem za ním skončil Matyáš Plch z Extreme Motorsportu. Mezi hobíky na nejsilnějších strojích, tedy v AMA 450, dominoval Jan Skokan z Počátek, který jel svůj letošní první závod ŠAC, souboj o druhé místo pro sebe nakonec urval Rakušan Thomas Preinfalk z Motosportu Chýnov.

Jezdci třídy ČZ, resp. spíše třídy Classic, neboť je zde možné startovat i s jinými značkami, pokud splňují rok výroby, byl nelepším jezdcem reprezentant v této třídě Jan Hronek z týmu HR Technik. Za ním se pak umístil se svou krásnou Suzuki 400 z roku 1979 Radek Dlouhý z Motokros Teamu Týn nad Vltavou. Mezi zvlášť hodnocenými jezdci této třídy nad 50 let vyhrál Pavel Hrabák z Horní Břízy a mezi jezdci 60+ pak Miroslav Hájek z Tmaně.

Veterány nad 40 let opanoval Adolf Straka z Motosportu Chýnov, druhé místo nakonec získal nenápadně jedoucí Petr Fogl ze Soběslavi. Mezi Veterány nad 50 let, kteří jeli své samostatné rozjížďky, byl nejlepší zkušený Miloš Buřival z Blue Smoke Teamu před domácím Petrem Kölblem z AMK Pacov.

Společná jízda nejrychlejších pilotů MX2+ OPEN vygenerovala vítěze třídy MX2 v podobě juniorského závodníka Jana Klimo z Motosportklubu Málkov před o generaci starším Janem Cimbulkou z Hrdějovic. Třídu OPEN vyhrál úspěšný jezdec jihočeského KP Martin Haringer z týmu Motokros Police po těsném souboji s nakonec druhým Tomášem Kaňkovským z Horní Březinky.

Mezi čtrnácti týmy ve zvlášť hodnocené soutěži amatérských družstev si nakonec vítězství odvezl tým Extreme Motorsport ve složení Matyáš Plch, Pavel Moravčík a Jan Cimbulka před týmem Motosportu Chýnov v sestavě Adolf Straka, Thomas Preinfalk, Jan Likler a Jan Chromý. Bronz pak získali jezdci týmu HR Technik ve složení Jan Hronek, Jaroslav Nejedlý, David Klimeš a Tomáš „Garden“ Zahradník.

Výsledky, kompletní pořadí týmů a hned několik fotogalerií z tohoto závodu najdete na webu pořadatele www.motosportchynov.cz

Další závod seriálu ŠAC se jede v neděli, 8. záříPodluhách u Hořovic.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.