Strmý vrch vyhrál v hlavní kategorii Martin Michek

Tři tisícovky nadšených diváků sledovaly v sobotu v Chýnově závodníky z nejrůznějších motocyklových disciplín v rámci závodu do Strmého vrchu. Ten psal již XXXIV. ročník a pořadatelem akce byl Motosport Chýnov. Závodu přálo počasí, připraven byl i doprovodný program a bohaté občerstvení. Premiérově vyjel chýnovský kopec při exhibici i elektromotocykl v sedle s Romanem Körberem, představen byl například dakarový speciál MRG Teamu.

Strmý vrch vyhrál v hlavní kategorii Martin Michek

V hlavní kategorii Motokros+enduro byl jasným vítězem úřadující mistr Evropy a Mistr ČR v motokrosu Martin Michek z Buksa/Ados KTM Teamu. Jako jediný totiž vyjel padesátimetrový kopec s příčně uloženými kládami až na vrchol. „Na přejíždění klád nejsem z motokrosu zvyklý a ani jsem to nikdy netrénoval, tak jsem je musel vždy přeskočit,“ usmíval se po závodě Michek, který ale zároveň neskrýval respekt před šikovností a technikou jízdy některých jezdců endura a trialu. „O to více si prvenství cením,“ dodal vítěz.

Druhý byl český reprezentant Hard Enduro Roman Körber. Ten při závodě používal motocykl enduro (elektromotocykl byl pouze exhibiční) a dostal se na vrchol čtyřikrát. To samé se podařilo i celkově třetímu Lukáši Komprdovi a čtvrtému Janu Charvátovi (všichni Motosport Chýnov). V jejich případě tak rozhodoval nejhorší škrtaný výsledek.

Páté místo celkem překvapivě vybojoval Vlastimil Michalík z Tišnova. Tentokrát se nedařilo úspěšným matadorům chýnovského kopce například Františku Hrobskému či Martinu Gombošovi, těsně za první pětkou skončil i poslední léta úspěšný Josef Čermák. Hned za ním byl vítěz loňského ročníku, jablonecký Roman Schmid.

Ve třídě Trial se o vítězství museli paralelně rozjíždět dva nejlepší borci, neboť oba měli ve všech pěti pokusech plný počet metrů. Tím úspěšnějším byl nakonec zkušený Pavel Kohout z Trialu Beroun před Janem Bajkem z Trialu Znojmo. Další znojemský jezdec Michal Drábek se na vrchol vyšplhal pouze dvakrát, přesto to stačilo na celkové pěkné třetí místo.

V kategorii ČZ+JAWA vyřadila porucha zapůjčeného motocyklu dvojnásobného vítěze této kategorie Bohuslava Svatoše. Vyhrál tak říčanský Jaroslav Jonák před domácím Evženem Zadražilem a třetím Pavlem Jirákem. Pro tyto starší stroje byla kámen úrazu ta největší kláda na pětatřicátém metru. Většina pokusů končila na ní, nebo těsně za ní, když už šlo motocykl bez větší rychlosti jen stěží dále rozpohybovat.

Mezi dětmi do patnácti let se nejlépe dařilo na malém trialovém motocyklu jedoucímu Filipu Heřmanovi z Trial Teamu Beroun. Tomu se v každém pokuse, na rozdíl od svých soupeřů, podařilo dostat minimálně předním kolem nad zmíněnou kládu. Na motokrosové motorce se na uvedeném místě vždy zasekl druhý Jakub Hlach z Motosportu Chýnov, třetí skončil s již větší ztrátou Jakub Sůva z AGRO PNK Pelhřimov. Nejmladší účastnicí byla teprve pětiletá Kateřina Gombošová z Říčan s automatickým motocyklem o obsahu 50ccm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist