Myjava přivítala slovenský mistrák, nejúspěšnější jezdce a Češi byli při tom

Za ideálního počasí se začalo bojovat na Slovensku o první motokrosové mistrovské body na dráze Na Kamennom Kopci v Myjavě. Místní agilní pořadatelé v čele se Štefanem Bučencem st. (předseda organizačního výboru) uspořádali 8. května - letos jubilejní 50. ročník motokrosu!

Myjava přivítala slovenský mistrák, nejúspěšnější jezdce a Češi byli při tom

Již v sobotu se do Myjavy sjelo mnoho bývalých vítězů, a v místním hotelu Štefánik se dekorovali ti neúspěšnější závodníci uplynulých ročníků. A opravdu to byla skvělá akce, skvělá sešlost. Nechybělo video, fotky, předávaly se poháry, moderátor slavnostního večera dělal rozhovory s úspěšnými jezdci, bylo zajištěn bohaté pohoštění a do skvěle naladěné atmosféry hrála zdejší cimbálovka.

Mezi pozvanými, přítomnými borci z České republiky, byli Ervín Krajčovič st., Jiří Stodůlka, Miroslav Halm, Petr Kovář, Martin Žerava, Marek Sukup a Josef Kulhavý. Ze Slovenska kupříkladu nejúspěšnější závodník Tomáš Bučenec ml., který ovládl myjavský kopec celkem pětkrát, dále přirozeně hlavní organizátor Štefan Bučenec, Jožo Drozda, Marián Duchoň, Josef Brabec a další. Sobotní akce byla parádně připravena. Během večera se vytvořily u stolů různé věkové skupinky a povídalo se a závodilo, až do ranních hodin!

Druhý den se přišlo podívat (možná naposledy - problémy s pozemky) na motokrosaře odhadem na pět tisíc diváků! A rozhodně se bylo na co dívat. V hlavní kubatuře MX Open slavil úspěch Marek Sukup (obhájce titulu), který zde jel v barvách slovenského týmu 99 Racing (manažer Tomáš Bučenec). Na stříbrnou pozici dosáhl nestor motokrosu Petr Bartoš (Orion Racing Team KTM), a na nejnižší stupínek vystoupil jeho kamarád ze seriálu mistrovství Evropy Petr Michalec (Edifio Solution Team). Pořadatelé jako každý rok přichystali pro oceněné hodnotné ceny (např. sedací souprava, televize LG, jízdní kolo).

„Kolem trati bylo hodně motokrosových příznivců, pěkně jsem si zazávodil. Za umístění jsem dostal navíc krásnou cenu, takže z Myjavy odjíždím spokojen, navíc jsem udělal radost svému hlavnímu sponzorovi firmě Orion - Český a Slovenský obchod pro domácnost, který má i zde na Slovensku rozsáhlou síť svých prodejen. Akorát škoda, že zde nemohl startovat kvůli zranění (operované rameno) můj týmový parťák Jonáš Nedvěd, mohl se zde divákům představit i on,“ prohlásil po závodě Bartoš.

V Myjavě se ještě rozdávaly poháry v dalších kategoriích – v kubatuře MX2 byl 1. Denis Poláš (SVK), 2. Šimon Jošt (SVK), 3. Pavol Repčák (SVK) –  MX Junior - 1. Pavel Dvořáček (CZE), 2. Jaroslav Antalič (SVK), 3. Jaroslav Duboczi (SVK) – MX 85 - 1. Tomáš Pala (CZE), 2. Márk Harcsa (SVK), 3. Radim Kraus (CZE) – MX 4 - 1. Martin Žerava (CZE), 2. Ivan Černý (SVK), 3.Petr Dokoupil (CZE) – MX 4 nad 50 - 1. Peter Pipich (SVK), 2. Bohdan Růžička (CZE), 3.Bohumil Klanica (CZE)

Slovenský mezinárodní šampionát pokračuje druhým podnikem 26.června Šenkvice, následuje 17.července Sverepec (změna termínu), pak je 14.srpna Mníšek n/Hnilcom a seriál vyvrcholí 11.září v Beckově.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist