Jihočeský KP v motokrosu měl o víkendu předposlední závody v Kaplici

V sobotu, 19. září hostila Kaplice předposlední závod seriálu jihočeského KP v motokrosu. Trať byla připravena stejně kvalitně jako na MMČR, počasí bylo ideální, jen jezdecká účast tomu nebyla úplně odpovídající. Na start se postavilo pouze 112 jezdců. V některých třídách se rozhodlo o letošních přebornících kraje ještě před posledním podnikem v Klukách. Pořadatelem závodu byl AMK v AČR Kaplice, kde mezitím po zkušeném Janu Froňkovi převzaly hlavní pořadatelské otěže Blanka Vaněčková a Nikola Klečková. Agilní dámy, které můžete vidět v pauze mezi jízdami třeba i v bagru, jak rovnají trať.

Kategorie nejmladších jezdců 50ccm měla sice zkrácenou dráhu, přesto vykazovala pomalu celé převýšení náročné kaplické tratě. Obě jízdy vyhrál republikový lídr této kategorie z jihomoravského Hostějova Josef Vrtal před Janem Milotou z VVL Motokros Klubu v AČR. Mezi jezdci třídy 65ccm, která jela společně se třídou 85ccm, zvítězil domácí Filip Křivan z AMK v AČR Kaplice. Při bodové shodě rozhodla o jeho vítězství druhá jízda. Nicméně i celkovým druhým místem si v Kaplici zajistil letošní titul krajského přeborníka v této třídě Moritz Ernecker z Motosportu Chýnov ještě před posledním závodem. Kategorii 85ccm ovládl suverénně Max Ernecker z Motosportu Chýnov systémem start - cíl před svým týmovým kolegou Dominikem Kučeříkem.

Třídy hobby nakonec byly pro menší jezdeckou účast spojeny. V Hobby MX2 zvítězil Lukáš Matějík z SMS Střední Čechy, přičemž o jeho vedení rozhodla až druhá jízda, v níž si vyměnil vedení s Patrikem Pechingerem z nedalekého Dolního Dvořiště, který vyhrál jízdu první, ale celkově z toho bylo při bodové shodě místo druhé. V Hobby MX1 byl nejlepším jezdcem Milan Sláma z MS Kluky, věkem už v podstatě veterán, který dokázal porazit i lídra seriálu Stanislava Boukala z 4C RT, který skončil v Kaplici druhý.

Veteráni nad 40 let měli jasného vítěze v podobě Vladislava Mužíka z Motosportu Chýnov. Ten nedal nikomu šanci a obě jízdy vyhrál před Janem Hůdou z 4C RT. Oba měli náročný víkend, neboť jeli z Kaplice hned po závodech na nedělní MMČR až do východočeského Opatova. Zvlášť hodnocení veteráni nad 50 let mají nejrychlejšího jezdce v podobě republikového lídra této kategorie Romana Skalky z SMS Střední Čechy. Také on se přemisťoval z jihu Čech přímo do Opatova. Vítězstvím v Kaplici si zajistil o jeden bod letošní titul přeborníka kraje ještě před posledním závodem. Nejlepším jezdcem v kategorii veterán na 60 let byl Miroslav Kukrál z 4C RT.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup) se stal vítězem Jaroslav Strnad z Mirošovic. Tomu byl největším soupeřem Jaroslav Kalný z Moto teamu Excel Racing, ale po jeho výpadku ve druhé jízdě bral nakonec pohár za druhé místo Milan Šťastný z týmu Vegan Motosport. Ve zvlášť bodovaných juniorech 125ccm do 19-ti let nakonec vítězství vybojoval skoro domácí Matyáš Plch z Extreme Motorsportu. Třída MX1 (HR Technik Cup) jela spojena s MX2 a nejrychlejším pilotem zde byl i nejrychlejší jezdec absolutně Martin Häringer ze Zalužan. Druhý skončil Tomáš Kotěra z SXS Form Vision Racing, čímže se dostal i do čela průběžné klasifikace této třídy.

Pokud nenastanou nějaká omezovací opatření ohledně konání venkovních sportovních akcí, měl by se poslední podnik jihočeského KP 2020 konat v sobotu, 10. října v Klukách u Písku.