Ve Švédsku Podmol vybojoval stříbro

Český závodník Libor Podmol byl o víkendu druhý v závodu světové série ve freestyle motokrosu. Ve Švédsku nejdřív slavil vítězství v kvalifikaci a v samotném závodu pak nestačil jen na obhájce titulu Španěl Maikela Melera. Třetí skončil Francouz Remi Bizouard a šestou příčku obsadil další český jezdec Petr Pilát.

Ve Švédsku Podmol vybojoval stříbro

O Liboru Podmolovi nebylo dlouhou dobu slyšet. Čtyři a půl měsíce nezávodil, skoro vůbec nejezdil na motorce. Stáhnul se z centra pozornosti... „Freestyle motokros je nebezpečným sportem, utříbil jsem si myšlenky a trochu si odpočinul od hektického závodního života,“ prozradil Podmol.

Na co se v té době zaměřil? Psal knihu a věnoval se svojí duši. „Poznával jsem sebe sama, což je strašně důležité. Zabýval se meditací, která je o disciplíně nitra a o ovládání myšlenek. Celkově jsem se změnil, stal se mnohem spirituálnější osobou a začal si pohrávat s vlastní energií. Nyní si freestyle motokros neskutečně užívám,“ dodal Podmol.

O tom všechny přesvědčil v pátek ve Švédsku, kde se poprvé v tomto roce zúčastnil závodu mistrovství světa. A po několikaměsíční pauze skončil v celkovém pořadí na druhém místě! „Myslím, že tohle opravdu nikdo nečekal a já už vůbec ne,“ dodal Podmol, kterého ve Stockholmu porazil pouze Španěl Maikel Melero.

V tréninku se Podmol zaměřoval na triky, které naposledy předváděl před čtyřmi měsíci. Na samotný závod ve Švédsku se pak nemohl dočkat. Podmolův výkon zaskočil všechny už v kvalifikaci, kterou vyhrál. „Neohlížel jsem se na to, že jsem fyzicky na motorce moc nebyl, šel jsem rovnou do nejtěžších triků, které umím. V hlavě jsem si předtím všechny prvky vizualizoval, věřil si. Vyhranou kvalifikací jsem se hodně uklidnil,“ popisoval Podmol, mistr světa z roku 2010.

Také ve finále předvedl Podmol čistou jízdu, kterou podpořil body-varialovým trikem Volt. Z vítězství se radoval obhájce titulu Španěl Maikel Melero, na třetím místě skončil Francouz Remi Bizouard. Na šesté příčce skončil Petr Pilát. „Užíval jsem si neskutečnou atmosféru a soupeři byli rádi, že mě zase vidí. Myslím, že tímhle výkonem jsem si u nich vytvořil o krapet větší respekt,“ tvrdil Podmol, který se představí v sobotu v polském Krakově.

Pro letošní rok zůstává pro Podmola cílem vyhrát co nejvíce závodů mistrovství světa, uspět na prestižních amerických X-Games a Nitro Games. „V létě chci zase doma uspořádat festival freestyle motokrosu Rock'n'Ride, vydat konečně můj deník a dokončit moji druhou knihu,“ prohlásil Podmol.

Mistrovství světa série NIGHT of the JUMPs, Švédsko (Stockholm): 1. Maikel Melero (Šp.) 430 bodů, 2. Libor Podmol (ČESKO) 417b., 3. Remi Bizouard (Fr.) 407b., 4. David Rinaldo (Fr.) 406b., 5. Rob Adelberg (Rak.) 402b., 6. Petr Pilat (ČESKO) 363b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist