V Sofii bojuje Libor Podmol o titul

Poslední bitva sezony se odehraje v sobotu 14.prosince v bulharském hlavním městě a rozhodne o titulu mistra světa FIM Freestyle MX World Championship, o který se utkají Libor Podmol a David Rinaldi.

V Sofii bojuje Libor Podmol o titul
Zatímco v ostatních motocyklových disciplínách je o titulu mistra světa rozhodnuto, tak o titul nejlepšího freestyle motokrosaře světa se rozhodne až v sobotu 14. prosince a to již tradičně v bulharské Sofii. Boj o titul mistra světa je zamotaný do pořádného dramatu. Libor Podmol nevyužil breakball domácího prostředí, když po pádu skončil až čtvrtý a nyní ztrácí pouze bod na lídra a letošního evropského krále Davida Rinalda.
David Rinaldo v současné době vede FIM Freestyle MX World Championship se ziskem 143 bodů před Liborem Podmolem. České eso Libor Podmol bude muset ze svého arzenálu vytáhnout nejlepší triky, aby skončil tři místa před Davidem Rinaldim a stal se mistrem světa. Libor také musí spoléhat na pomoc některých svých soupeřů, jako například navrátilce z nucené zdravotní přestávky a jednoho z nejlepších jezdců světa Dany Torrese
Liborovi také může pomoci Brice Izzo a hlavně Maikel Melero, který vyhrál poslední večer v Liberci a je v optimální formě. Také spučasný mistr světa Remi Bizouard se již cítí lépe a určitě si bude chtít napravit reputaci po nepovedeném Liberci, kde návrat uspěchal a po dvou skocích se raději odebral do depa.

Další reprezentant české FMX školy Petr "Pilník" Pilát si rozhodně brousí zuby na celkové čtvrté místo konečně pořadí. Fantazijí by bylo třetí místo pro "Pilníka" a titul pro "Mouku" Podmola

Finále sezony v Sofii - nejlepších jedenáct jezdců

David Rinaldo ( FRA )
Libor Podmol ( CZE )
Brice Izzo ( FRA )
Maikel Melero ( ESP )
Petr Pilát ( CZE)
Dany Torres ( ESP )
Jose Miralles ( ESP )
Remi Bizouard ( FRA )
Hannes Ackermann ( GER )
Massimo Bianconcini ( ITA )
Kai Haase ( GER )

Přímý přenos z bulharské Sofie můžete sledovat na www.nightofthejumps.com v sobotu 14. prosince v 19:30 hodin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist