Už se to blíží!!

Mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se již popáté představí divákům v České republice. Řev motokrosových motorek! Dechberoucí odvaha létajících jezdců! Burácející aréna! Oficiální MS! Nejlepší jezdci světa! To vše je Freestyle Motocross – závod mistrovství světa v ČR!

Už se to blíží!!
Český mistr světa Libor Podmol přiletěl na Ruzyňské letiště včera, ve středu 16. listopadu v 15:30 hod z USA, kam se uchýlil za trénováním v zimních měsících, neboť v Čechách nepřeje ježdění na motorce počasí. Libor v uplynulých týdnech trénuje v Kalifornii, kde má skvělé podmínky pro trénování, a navíc zde žije se svým desetiměsíčním synem Joshuou a přítelkyní Lenkou.

Hned po příletu se přesunul trénovat do svého parku u Vlašimi, aby ještě „dopiloval tandem“. Velkým překvapením zůstává nachystaná odměna pro oba aktéry jedinečného skoku. Něco se proslýchá, ale nikdo vlastně moc neví. Rozluštění se dočkáme až na konci akce. Skok se chystá předvést publiku poprvé na celém světě Libor Podmol spolu s mladším bratrem Filipem Podmolem. Je to pokus, který bude vysílán do celého světa přímým TV přenosem. Chystaný skok ještě nikdy nebyl k vidění a není náhodou, že je nachystán zrovna pro Ostravu. Právě Ostrava je totiž velkým mezníkem v životě Libora. Jednak je místem jeho narození a také sehrála klíčovou roli na cestě k zisku jeho titulu mistra světa. Zejména publikum bude v aréně Podmol potřebovat k tomu, aby dokázal předvést nejlepší triky a ovládl ostravský závod.

„Chceme vytvořit co nejlepší podmínky pro výhru českých barev,“ říká promotér celé akce, „a proto jsme se rozhodli udělit divokou kartu pro závod mistrovství světa Františkovi Mácovi,“.

Ostrava byla kolikrát v minulosti svědkem řádění Franty při supecrossových závodech. Franta přešel nedávno k FMX, umí dobré triky vč. salta vzad (tzv. backflip), k tomu jezdí jako jeden z menšiny na čtyřdobé motorce, která je pro tento závod rychlejším strojem než dvoutaktní motocykly většiny účastníků. Vzhledem k tomu, že má Máca bohaté zkušenosti z motocrossu i supercrossu, je velká šance, že by mohl v disciplíně Race and Style vyhrát, a tím zapsat do tabulek českou vlajku! Přijďte podpořit Františka Mácu v průběhu proplouvání závodem, který kombinuje freestyle motocross a supercross.

"Koule smrti" se bude stavět celkem 6 hodin: „Vše je naplánováno na pátek,“ říká jeden ze stavitelů: "Odpoledne dorazíme a umístíme kouli na plochu do arény. Trénovat nebudeme, abychom se nerozsekali a ostrá show byla v plné kráse nachystaná až pro ostravské diváky.,“
O startovní listině a o podrobném programu jsme vás už informovali v předchozím článku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist