Startuje MS ve freestyle motokrosu, Podmol nebude chybět

V pátek 6.března a v sobotu 7.března proběhne v Berlíně první díl seriálu mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Úvodní podnik si nenechá ujít ani nejlepší český jezdec Libor Podmol, který v loňské sezóně přišel o titul kvůli zranění při posledním závodě MS. Přestože se zlomenina hlezenní kosti stále hlásí o slovo, cíle má Libor pro tuto sezónu jasné - chce získat další titul mistra světa.

Startuje MS ve freestyle motokrosu, Podmol nebude chybět
Fanoušci freestyle motokrosu se mají na co těšit. O nadcházejícím víkendu totiž vypukne boj o titul mistra světa. První seriál této nejvyšší celosvětové soutěže proběhne v německém hlavním městě, v Berlíně. A představí se na něm s novými triky i všichni největší kandidáti na titul – Rob Adelberg z Austrálie, Maikel Melero ze Španělska a David Rinaldo z Francie. Urvat nějaké body do seriálu MS se pokusí i český jezdec, mistr světa z roku 2010 a vítěz amerických X-Games, Libor Podmol.
„Pojedu na jistotu. Budu se snažit zajet čistou jízdu. Vím, že Rob, Maikel i David mají nové triky, takže na ně zatím stačit nebudu, ale důležité bude urvat alespoň nějaké body do seriálu mistrovství světa,“ uvedl Libor a dále pokračoval: „Je to ale pořád freestyle motokros, může se stát cokoliv. Jakmile se vrátím z Berlína, začnu makat na nových tricích, noha bude o pár týdnů lepší a já taky, tak uvidíme.“

Libor Podmol se po urychlené rekonvalescenci, kterou si mohl dovolit díky speciálně léčbě, přemístil na konci ledna z Čech do Španělska, kde se již třetí zimu připravuje na sezónu. „Noha mě stále bolí, ale to je normální. Holt to musím přetrpět a ještě pár měsíců mě to asi bolet bude. Důležité ale je, že noha vydrží zátěž na motocyklu. Bolest zvládám, je to stav mysli,“ prozradil Libor, který je momentálně velmi dobře pozitivně naladěn.
„Na první závod se těším, samozřejmě nečekám zázraky, ještě jsem se ani nestihl dostat do formy, kterou jsem měl před zraněním, ale necítím se úplně zle. V pondělí jsem do molitanu zkoušel i mé těžší triky a celkem to šlo. Hlava stále ví, co má dělat, a to je důležité.“

Ve Španělsku nyní tráví Libor čas buď na motorce v jednom z nejlepších FMX parků s dalšími hvězdami freestyle motokrosu, nebo se synem na pláži. Před několika dny ho třeba naučil jezdit na kole. „Letos tady máme dobrou lokaci, bydlíme přímo u pláže, což rodince i mně dodává pohodu. Ranní stretching s meditací a běh v hlubokém písku je výborný pro můj kotník i mysl. Trénuji s bratrem, Španěly a nyní je tu se mnou i můj kamarád Rob Adelberg, takže tréninky jsou plné zábavy a vzájemného hecování,“ komentuje přípravy na seriál MS vítěz amerických X-Games.
Libor se v letošní sezóně poprvé představil před čtrnácti dny na exhibici Masters of Dirt v Rakousku, kde se svými kamarády dokázal čtyřikrát vyprodat vídeňskou Stadthalle. „Bolelo to, ale bylo super, si znovu s klukama zajezdit. S bratrem jsme odjeli skvělé synchro a vůbec atmosféra byla úžasná,“ vzpomíná na své první vystoupení po úraze Libor Podmol.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist