Podmola čeká ruské „X-Games“. Bude to divočina, říká

Freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval do Moskvy, kde se o víkendu uskuteční premiérový ročník Russian X-Challenge. Jedná se o variaci na americké X-Games, tedy olympiádu extrémních sportů. Český závodník se představí ve třech disciplínách - Freestyle, Speed and style a ve skoku do výšky. Účast přislíbili špičkoví freestyle motokrosaři. „Chtěl bych v ideálním případně získat tři medaile,“ vyhlašuje Podmol, který na letošních X-Games v Austinu vybojoval zlatou medaili.

Podmola čeká ruské „X-Games“. Bude to divočina, říká

Podle české freestylové jedničky akce v Rusku vznikla velice narychlo. „Nějaký ruský milionář uviděl na americké televizi ESPN X-Games a řekl si, že tohle chce mít také v Moskvě. Přitom před dvěma měsíci o Russian X-Challenge nikde nevěděl,“ tvrdil Podmol, mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010. „Ani přesně nevím, na jakém stadionu se pořádá. Všechno bylo zorganizované hodně narychlo. Myslím, že to bude divočina.“

Kromě Podmola by do Ruska měli dorazit špičkoví freestyle motokrosaři, například vítěz X-Games Tom Pagés z Francie, šampion Red Bull X-Fighters Australan Clinton Moore nebo Španěl Maikel Melero, úřadující mistr světa. Podmol se představí ve třech disciplínách. „Myslím, že jsem jediný, co pojede takový počet závodů. Doufám, že tělo vydrží. Momentálně se cítím velmi dobře a poslední dva týdny jsem se připravoval speciálně na tuto akci,“ prohlásil Podmol, který na letošním ročníku X-Games vybojoval zlatou medaili ve skoku do výšky.

Kromě freestyle motokrosu se v rámci Russian X-Challenge pojedou závody ve skateboardningu a BMX. Tréninky jsou na programu ve středu, závodit se začne od pátku do neděle.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist