Podmol vyhrál poslední závod evropského šampionátu

V pátek 12.června a v sobotu 13.června 2015 uspořádali v Hamburku závěrečný podnik mistroství Evropy ve freestyle motokrosu. Libor Podmol poslední závod tohoto šampionátu vyhrál. Titul mistra Evropy získal Petr Pilát. Šlo o jeho první start po těžkém úrazu, který si způsobil při tréninku v polovině března letošního roku.

Šestým a sedmým závodem se v pátek a v sobotu uzavřel seriál mistrovství Evropy ve freestyle motokrosu. České barvy v německém Hamburku hájili bratři Podmolové a Petr Pilát, který v polovině března utrpěl těžký pád, po kterém měl silný otřes mozku a vnitřní zranění.

První den seriálu nebyl pro české motokrosaře příliš úspěšný. Filip Podmol chyboval a bral 11.místo, jeho starší bratr Libor Podmol ve finále spadl a skončil na šestém místě. Těsně před ním se umístil Petr Pilát, který rovněž v závěrečné jízdě chyboval.

Reputaci si ale Češi napravili hned další den, kdy Filip Podmol vyhrál vložený závod “Best whip contest“ a v posledním závodě ME bral 9.místo. Petr Pilát i tento den skončil na 5.místě, díky čemuž se mu podařilo udržet ve vedení šampionátu a stal se mistrem Evropy. Sobota 13. června byla příznivá i pro Libora Podmola. Ten totiž poprvé v letošní sezóně navlékl na krk zlatou medaili, když se mu podařilo s přehledem vyhrát poslední závod mistrovství Evropy.

„Bylo to těžké, ve středu v noci jsme se vrátili z amerických X-Games. Doma jsem se tři hodiny prospal, pohrál si s dětmi, předal jim dárečky a vyrazil do Hamburgu, kde jsem zase díky Jet legu nemohl spát. Proto asi ten první den vypadal tak, jak vypadal. Na druhou noc jsme si vzali prášky na spaní, prospali ji celou a v hlavním závodě v sobotu to všechno vyhráli,“ směje se Libor Podmol a dodává: „Bylo to fajn zase na závodech slyšel českou hymnu, a to dokonce dvakrát díky Pilníkovi. Jsem na něj pyšnej. Mám velkou radost, že je po zranění zase zpět na motorce a létá s námi vzduchem. Nahnal mi tím zraněním před pár měsíci opravdu velký strach.“