Podmol před X-Games: Program a 4.díl videa o emocích před startem

Libor Podmol bude v noci ze čtvrtka na pátek soutěžit v disciplíně Step Up. „Chci bojovat o zlato,“ vyhlašuje český freestyle motokrosař, který v loňském roce skončil ve skoku do výšky na druhém místě. Mistr světa z roku 2010 bude o nejvyšší příčky premiérově usilovat také v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci odráží do devadesátistupňového úhlu a skok končí na vedlejším dopadu. Ta je na programu v neděli. Dále je Podmol prvním náhradníkem ve Freestyle. Letošní ročník X-Games odvysílá přímým přenosem stanice NOVA Sport 2.

Podmol před X-Games: Program a 4.díl videa o emocích před startem

Podmol je považován za specialistu ve skoku do výšky – od roku 2013 pokaždé vybojoval v této disciplíně medaili. Na X-Games v Mnichově dokázal ve Step Upu dokonce zvítězit. „Rozjezd je dlouhý pět metrů, při odrazu používáte veškerou sílu motorky a cit pro akceleraci plynem. Když se v něčem udělá chyba, s motorkou se přetočíte a letíte deset metrů střemhlav dolů,“ vysvětluje Podmol, který v minulém roce přeskočil laťku ve výšce 33 stop, tedy 10,058 metru. Maximálně se skáče do výšky 12 metrů.

Podmol cítí šanci, že v Austinu zopakuje tři roky starý triumf. „Předpovídají deštivé počasí, což by mi mohlo pomoci. Nebude totiž rozhodovat tolik výkon motorky, ale technika skoku. Tu jsem piloval na mém tréninkovém kopci na zahradě. Dával jsem si pozor, abych si při tvrdém dopadu z výšky neporanil kotník nebo zápěstí,“ popisuje Podmol, který do závodu vyjede na své yamaze.

Step Up celé X-Games v pátek nad ránem otevře. Právě skok do výšky je nejsledovanější disciplínou. Původně měl do ní odstartovat Podmol na tovární motorce značky Husqvarna. Z toho nakonec sešlo. „Na yamaze jsem dokázal vybojovat bronz a stříbro, bylo by skvělé, kdybych se s touhle motorkou dokázal rozloučit zlatem. Bude to totiž pro ni poslední závod,“ dodává Podmol, který bude o medaile bojovat také v disciplíně Quarter Pipe Best Trick a v sobotu se může ukázat také ve Freestylu. „To by se ale někdo musel zranit, nebo onemocnět. Bylo by úžasné si třikrát zazávodit.“

Freestyle motokrosař Libor Podmol pro Motorkáře.cz přináší sérii videí s názvem PodmolBrosUSAtrip. Pojednávají o výletu do USA na loňské X-Games. Diváci tak mají možnost dostat se exkluzivně do zákulisí nejlepšího českého freestyle motokrosaře.
Co je obsahem 4. dílu?
Den závodu. V záběrech vidíte emoce, které jezdec zažívá před závodem. Diváci, skoky a atmosféra nejsledovanějšího závodu v USA berou dech. Libor vymýšlí taktiky, jak skončit s medailí na krku, dolaďuje motorku i odrazovou hranu bok po boku se svým bratrem. Díl prostupuje Liborův motivační hlas a energetická hudba od Prague Conspiracy. Jestli se chcete dozvědět, co prožívá jezdec za pocity při závodním dni, tohle je díl pro vás!

Program Libora Podmola na X-Games (PP NOVA Sport 2):

Pátek, 3.června

  • 02:30hodin ... Moto X Step Up

Sobota, 4.června

  • 01:00hodin ... Moto X Freestyle (Podmol 1. náhradníkem)

Neděle, 5.června

  • 23:00hodin ... Moto X Quarter Pipe Best Trick

Výsledky Libora Podmola na X-Games:

2013
Sao Paulo: 3. místo Step Up , 4. místo Freestyle
Mnichov: 1. místo Step Up
Los Angeles: 2. místo Step Up
2014
Austin: 3. místo Step Up
2015
Austin: 2. místo Step Up

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist