Pilníkovo pozdní odpoledne ovládl jeho hostitel Petr Pilát

Poprvé se v rámci akce „Pilníkovo pozdní odpoledne“ uspořádalo Mezinárodní mistrovství ČR ve freestyle motokrosu. První letošní závod v Čerčanech ovládl Petr Pilát, který obhajuje domácí titul. Přední český jezdec zároveň tradiční akci organizoval. „Za vítězství jsem moc rád, ale byly to hodně velké nervy po celý den,“ přiznal Pilát. Na druhém místě skončil Australan Steve Sommerfeld a třetí byl Ital Massimo Bianconcini.

Pilníkovo pozdní odpoledne ovládl jeho hostitel Petr Pilát

Na 11. ročník „Pilníkova pozdního odpoledne“ dorazilo kolem šesti tisíc lidí. „Policie mi říkala, že se z celého města stalo jedno velké parkoviště. Přijel podobný počet lidí, jako v minulém roce při jubilejním ročníku,“ dodal Pilát, který kromě organizace a vymýšlení programu také závodil. A divákům předvedl jeho nový trik Kapitán Pilát Flip, při kterém se rozjíždí s nohou na předním blatníku. Tento kousek sklidil největší ohlas. K tomu přidal Backflip Tsunami Indy.

„Na základě tohoto triku Petr Pilát celkově vyhrál. Měl ho totiž více protaženější a energičtější než Australan Sommerfeld. Petr je opravdu schopný předvádět čistě zajeté skoky, má je precizně natrénované,“ hodnotil zkušený freestyle motokrosař Petr Kuchař, jeden ze tří porotců na sobotní akci. Několik Uderflipů ukázal Ital Massimo Bianconcini, stříbrný medailista z letošních X-Games.

Talentovaný Matěj Česák poprvé na českém území předvedl s motocyklem salto. Závod o první body Mezinárodního mistrovství ČR zpestřilo mnoho doprovodných programů, například mistři světa na trampolíně, gymnastická skupina FlyingBoys nebo hudební skupiny Trouble Gang a Silent Scream!

V roce 2016 jsou v plánu dva závody, druhý by se měl uskutečnit na konci září v Poříčí nad Sázavou. Nyní Pilát přemýšlí, kam tradiční akci v jeho tréninkovém areálu posunout. „Už to není malinká událost pro pár věrných fanoušků freestyle motokrosu, stává se z toho opravdu velká věc. Je narváno a areál všechny lidi nepobere. Přemýšlím, že akci přesunu někam jinam a posunu to na jiný level,“ tvrdil Pilát, loňský mistr Evropy.

Pilníkovo pozdní odpoledne, úvodní závod MMČR ve freestyle motokrosu: 1. Petr Pilát 32 bodů, 2. Steve Sommerfeld (Austr.) 30, 3. Massimo Bianconcini (It.) 28, 4. Tomáš Lysáček 25, 5. Matěj Česák 24, 6. Zdeněk Fusek 22, 7. Radek Bílek 18.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist