Pilát chce v Německu na bednu, má nový trik

Přes dva měsíce se Petr Pilát nepřevedl v rámci závodu série NIGHT of the JUMPs. Nyní českého freestyle motokrosaře čeká v sobotu mistrovství Evropy v německém Mannheimu. „Jsem na to velmi natěšený. Chci všem ukázat moji novinku,“ vyhlásil Pilát.

Pilát chce v Německu na bednu, má nový trik

V posledních závodech bral umístění kolem pátého místa. To by se však mělo změnit. Pilát totiž natrénoval trik Flair, který umí asi osm jezdců na světě. Náročný trik se provádí z Quarter Pipe rampy, ze které se neodráží dopředu, ale do devadesátistupňového úhle a skáče se na vedlejší dopad. „Pak se u toho ještě přetočím o 180 stupňů s motorkou. Musím, jinak bych spadl na hlavu,“ dodal Pilát, který obhajuje loňský titul z mistrovství Evropy. V letošním roce byl Pilát v předchozích dvou závodech na třetím a čtvrtém místě.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

 

Právě trik Flair může dopomoci k vítězství. „Rozhodčí už po nás chtějí, abychom využívali k trikům tuhle rampu. Tak jsem se naučil jeden z nejtěžších triků. Už jsem ho několikrát dal na hlínu a na devadesát procent ho předvedu také v Německu,“ tvrdil Pilát, který má ještě svůj speciální Capitan Pilát Flip, který předvádí pouze on. Při něm má český jezdec nohu na předním kole a v této pozici provádí salto. „Vylepšil jsem ho ještě tím, že si ruku dám do pasu jako pravý kapitán,“ dodal Pilát.

Závodu v Mannheimu se účastní Španěl Maikel Melero, Francouz Remi Bizouard, nebo domácí Luc Ackermann. „Chci se pokusit o vítězství, rád budu také za bednu. Hodně jsem trénoval, mám do freestyle motokrosu velkou chuť,“ dodal Pilát.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist