Nový skok tentokrát Podmolovi nevyšel, po Tours je průběžně čtvrtý

V sobotu 28. března 2015 uspořádali ve francouzském městě Tours pátý závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Nejlepší český jezdec chtěl znovu předvést svůj body varial trik „Volt“, což mu ale tentokrát nevyšlo, Libor Podmol upadl a skončil na šestém místě. Nejlepším mužem závodu byl domácí borec David Rinaldo, lídrem průběžného hodnocení světového šampionátu je Španěl Maikel Melero.

Mistrovství světa ve freestyle motokrosu pokračovalo v sobotu 28. března 2015 třetím podnikem sezony a celkem pátým závodem, který se odehrál ve Francii v tourské Grand Hall aréně. České barvy v Tours reprezentoval Libor Podmol, pro něhož ale závod nebyl příliš šťastný.

Do finále sice postupoval ze třetího místa, ale ve snaze zopakovat svůj body varial trik Volt, který mu na posledních závodech v Krakově vynesl stříbrnou placku, nezvládl po dopadu vyrovnat těžiště, upadl a bral až šestou příčku. Závod vyhrál domácí jezdec David Rinaldo.

„Je to o nervy, člověk maká jako pes a pak stačí malinká chybička při dopadu a vše je v čudu. Aspoň, že si odnáším jen pár škrábanců na těle a duši a ne nic vážnějšího,“ komentuje své pocity po závodu Libor Podmol a závěrem dodává: „I tak je to škoda, v kvalifikaci, kde jsem byl třetí, jsem Volt nedělal, první dva kluci odhalili své triky a já jim byl i tak bodově velmi blízko. Kdybych sebou býval nepraštil, bylo by to první nebo druhé místo.“

Seriál závodů mistrovství světa ve freestyle motokrosu pokračuje dvěma závody čtvrtého podniku sezony, jenž v termínu 10. a 11.dubna 2015 přivítají ve švýcarské Basileji. Libor se na tyto závody bude připravovat ve Španělsku.