Night of the Jumps, Riga

Po dlouhých pětiměsičních „prázdninách“ se nejlepší letci na motokrosových strojích opět utkali o světové body, tentokrát v hlavním městě Lotyšska Rize. Lotyšská hala nejvíce svědčila vedoucímu borci seriálu Remu Bizouardovi. Francouzskou nadvládu pootvrdil druhým místem další „frantík“ Brice Izzo. Náš Libor „Mouka“ Podmol se probojoval do finále, kde skončil pátý.

Night of the Jumps, Riga

Francouzský double


O korunu krále večera skoků se jedenáct jezdců z osmi zemí a stejně jako v předešlých klání, ani zde nebyl postup do finále jednoduchou záležitostí. Svoje by o tom mohlo vyprávět trio německých riderů Ackermann, Peters a Bauersachs, kteří do finále nepostoupili. 
Překvapením byla neúčast ve finále pro hrdinu série Red Bull X-Fighters Andre Villu, jenž měl problémy na doskoku třetího jumpu. Libor „Mouka“ Podmol, vracející se po zranění, si vyskákal účast ve finále pátým místem, což je husarským kouskem. Nezapomeňme, že populární „Mouka“ začal vrkat plynem jen týden před večerem v Rize. Finálová šestka vypadala následovně: Massimo Bianconcini, Brice Izzo, Libor Podmol, Jose Miralles, Remi Bizouard a vítěz kvalifikace Brody Wilson.
Přestávka patřila soutěžím o nejlepší placku a nejvyšší skok. Massimo Bianconcini ovládl obě soutěže, když přeskočil laťku ve výšce 8,3 metrů.
Ve finále šlo o všechno a jezdci posouvali stupně triků o hodný kus dopředu. Bianconcini, který zažil dost brutální pád v předchozím večeru v Mannheimu, nic neubral ze svých šíleností, těžký triky mu vynesly šesté místo. Také Libor Podmol skákat nezapomněl a díky Superflipu a Switchbladeflipu si odváží tucet bodů za páté místo. Španěl Miralles si pohodlně seděl v křesle nejlepšího jezdce, ovšem ne nadlouho, na rampu se totiž chystali jezdci francouzské školy Izzo a Bizouard. Brice Izzo předvedl nový trik Tsunami Flip Indy (Izzo visel pod motorkou a ještě si střihnul nohama), což stačilo na stříbro. Loňský mistr světa Remi Bizouard, v létě hodně potrénoval, vytasil neskutečný Superman Seatgrab Flip (na níže uvedené velké fotce z tréninku) a zaslouženě si odvezl palmu vítězství.
Remi Bizouard vede i celkově o sedmnáct bodů před Jose Mirallesem a „klukem z Playstationu“ (skáče jako panáček ve hře) Brody Wilsonem. Prvních pět dělí jen nepatrný bodový rozdíl, když pátý Brice Izzo ztrácí zanedbatelných deset bodů na třetího Wilsona. Skvělý je, že v první pětce se drží i Libor Podmol
Navíc našeho „Mouku“ čeká výhoda domácího prostředí při příštím podniku v ČEZ Aréně v Ostravě 6.-7. listopadu. Jak znám showmana „Mouku“, tak před svými fanoušky předvede skvělý triky, bude se snažit vyhrát a skočí něco nového, čímž pobije všechny soupeře. Ostatně v Ostravě nebude na hecování fanoušků českými jezdci Libor sám, poprat se s nej ridery přijedou i Petr „Pilník“ Pilát a Aleš Liemann.

Sobotní finále

1. Remi Bizouard FRA 263 b.
2. Brice Izzo FRA 257 b.
3. Jose Miralles ESP 252 b.
4. Brody Wilson USA 245 b.
5. Libor Podmol CZE 244b.
6. Massimo Bianconcini ITA 230 b.

Celkově po osmi večerech

1. Remi Bizouard 143 b.
2. Jose Miralles 126 b.
3. Brody Wilson 122 b.
4. Libor Podmol 119 b.
5. Brice Izzo 112 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist