Night of the Jumps, Basel (Švýcarsko) – Podmol vyhrál

Náš jediný zástupce v seriálu mistrovství světa Night of the Jumps Libor „Mouka“ Podmol má parádní formu. Libor okouzlil porotu novým trikem Stripper Flip a vyhrál první večer ve švýcarském Baselu, když porazil loňského mistra světa Remi Bizouarda. V průběžném hodnocení se posunul ze čtvrtého na druhé místo.

Night  of the Jumps, Basel (Švýcarsko) – Podmol vyhrál

Páteční večer – Libor „Flip machine“ Podmol vyhrál

Švýcarského klání se nezúčastnil domácí Mat Rebeaud, který zde loňský rok slavil vítězství, a je považován za krále FMX scény. Chyběl také pravidelný účastník MS Fredrik Johansson, zraněný z předešlého podniku v Grazu. Z kvalifikace postoupilo do finále šest jezdců: Remi Bizouard, Brody Wilson, Jose Miralles, Libor Podmol, Brice Izzo a Fabian Bauersachs.
Přestávku před finálem vyplnila soutěž v plackách (whipech), nejlepší placku skočil Brody Wilson před Massimo Bianconcinim. Italský rider si vše vynahradil ve skoku vysokém, když přeskočil laťku ve výšce 8,3 m a porazil našeho Libora Podmola.
Finále patřilo Liboru Podmolovi, který nedal nikomu šanci a poprvé skočil nevídaný trik Stripper Flip ve dvojitém bodování. Libor, ve finále, pouze flipoval, a vysloužil si přezdívku „Flip machine“ – stroj na salta. Na tak skvělou jízdu nenašel odpověď ani druhý Remi Bizouard, bronz bral „amík“ Brody Wilson.

Sobotní večer – Mouka druhý

Již kvalifikace ukázala, že úroveň triků jde nebývale nahoru. Domácí matador Vivian Gantner zaujal hustě provedenými triky v Back flipech a nováček seriálu Hannes Ackerman také předvedl dobře provedenými Flipy. Bohužel na finále to stejně nestačilo. Do finále postoupila stejná šestice jako v pátek.
Tradiční soutěže, v plackách a skoku do výšky, se staly kořistí Massima Bianconciniho. Massimo přeskočil laťku ve výšce 9,5 m, a překonal i Libora Podmola.
Finále bylo představení triků nejvyšší extratřídy, každý jezdec dával do Flipů různé variace. Obsazení stupňů vítězů bylo stejné jako v pátek, když třetí místo si vyskákal stylař Brody Wilson. Libor „Mouka“ Podmol si vyměnil místo s Remim Bizouardem a skončil druhý. Remi zaujal porotu a vyhrál.

Celkově se do čela dostal Remi Bizouard, osm bodů před Liborem Podmolem a devět před Jose Mirallesa. Dalším podnikem seriálu Night of the Jumps měl být 2. května v Liberci, ovšem v liberecké Tipsport Aréně bude exibice Freestyle Kings, které se zúčastní Libor Podmol, Remi Bizouard a dalších 9 riderů.

O světové body se bude opět skákat 9. května v německému Mannheimu.

Liborův report

O víkendu se jel další závod FIM/IFMXF Mistrovství světa ve freestyle
motokrosu a to tentokrát ve Švýcarské Basileji.

V Basileji, byla zatím nejmenší aréna letošní sezony a tak se nám jezdcům jezdilo celkem těžce, v tréninku se hned pěkně ošklivě rozsekali oba jezdci startující na divokou kartu.
Naštěstí nikomu se nic vážného nestalo a druhý den jsem si mohli dát všichni společně drink na afterparty.
Já sem měl před Baselem 2 dny super tréninku, a naučil se Stripper flip a rock solid to no hand landing bez dotknutí řidítek. I když byla trat opravdu těžká podařilo se mi udělat všechny triky co jsem chtěl i obě novinky a první večer jsem vyhrál!!! Což už se mi celkem dlouho nepodařilo a už jsem skoro zapoměl jakej to je fajn pocit ,když slyšíte Českou hymnu na stupních vítězů:))...Hmmm...krása. Druhý skončil Remi a na třetím místě americká
combo mašina Brody wilson...Když se na něj člověk kouká když jezdí , tak mi to vždycky připada jako hra na Playstationu..3 triky v jednom skoku. No šílenec.
Druhý den jsme si vyměnili s Remim pozice a třetí byl znovu Brody. Se
stripper backflipa sem měl radost, protože nevim zda ho vůbec někdo v
evropě dává...další skvělý víkend,hrála česká hymna, vyhoupl jsem se v celkovém pořadí
na 2. místo ze 4. a forma je...a hrozně mě to bavíííí!!!!!! :)

Další závod Mistrovství světa se jede za dva týdny v Německém Manheimu, a
hned tento víkend se jede parádní contest freestyle Kings v LIBERCI!!!!
Budem tam já i Remi a spousta dalších skvělých jezdců na velkých moto, Pit
bikách,BMX...přijedte se mrknout na pěknej závod.

Mrkněte na video mojí jízdy a taky slow motion závěrečných triků od
Brodyho, Remiho a mě zde: http://ifmxf.com/gallerys.jsp?id=129
S fotkama je to tentokrát horší,ale snad brzy se něco najde...
Dík za váš čas


Libor Podmol
nezapomente shlídnout www.50rocks.cz
www.liborpodmol.com


Sobotní finále

1. Libor Podmol CZE 314 b.
2. Remi Bizouard FRA 311 b.
3. Brody Wilson USA 306 b.
4. Brice Izzo FRA 299 b.
5. Jose Miralles ESP 294 b.
6. Fabian Bauersachs GER 260 b.

Nedělní finále

1. Remi Bizouard FRA 327 b.
2. Libor Podmol CZE 320 b.
3. Brody Wilson USA 314 b.
4. Jose Miralles ESP 304 b.
5. Brice Izzo FRA 302 b.
6. Fabian Bauersachs GER 262 b.

Celkově po šesti večerech

1. Remi Bizouard 103 b.
2. Libor Podmol 95 b.
3. Jose Miralles 94 b.
4. Brody Wilson 90 b.
5. Brice Izzo 80 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist