MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Mannheim (Německo)

Po vydařené FMX akci Freestyle Kings v Liberci pokračovalo mistrovství světa Night of the Jumps u našich sousedů v německém Mannheimu. Narozdíl od předešlých podniků MS se zde skákalo pouze jeden den, v sobotu. Skvělou formu potvrdil úřadující mistr světa Remi Bizouard, náš Libor „Mouka“ Podmol skončil, po problémech, až na pátém místě.

MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Mannheim (Německo)

Podmol až pátý

Všech dvanáct jezdců dávalo, již v kvalifikaci, triky světové extra třídy, a tak postup do finále nebyl vůbec jednoduchý. Německá SAP Aréna zažila dva návraty po zranění, Švéd Fredrik Johansson a Australan Steve Mini mohli opět provádět skvělé triky na svých strojích, ovšem ani jeden nepostoupil do finále. Z domácích jezdců nechyběl trojlístek Hannes Ackermann, Frederik Peters a Fabian Bauersachs, také jim zůstala brána finále uzavřena. Mezi finálovou šestku postoupil, čtvrtým místem, Libor Podmol, a doplnil pětici svých soupeřů v pořadí: Brody Wilson, Remi Bizouard, Jose Miralles, Libor Podmol, Brice Izzo a Massimo Bianconcini.
Přestávku, před finálem, vyplnily tradiční soutěže, ve skoku vysokém a závod dvojic kombinující motokros a freestyle „Race and Style“. Obě soutěže se staly kořistí Belgičana Gillese Dejonga, Libor Podmol skončil třetí ve skoku do výšky. Bohužel při „Race and Style“ zažil Bianconcini nepříjemný pád a musel být převezen do nemocnice.
Finále se skákalo pouze v pěti lidech, bez zraněného Bianconciniho. Finále zahájil Brice Izzo, a díky Shaolin Flipu postoupil na čtvrté místo. Po něm již vjel do arény Libor Podmol, namotivovaný z předešlého vítězství ze Švýcarska. Ovšem při Nac Undreflipu narazil do hrazení, zlomil si páku na Superflipy, a finálová jízda pro něho, předčasně, skončila. Remi Bizouard neponechla nic náhodě, a Brody Wilsonovi oplatil kvalifikační porážku.
Celkově první místo si udržel Remi Bizouard, Španěl Jose Miralles poskočil na druhé místo, dva body před třetího Brody Wilsona. Bohužel Libor Podmol klesl o dvě příčky na čtvrtou pozici. Nic není ztraceno, pořadí na prvních místech je velmi těsné, a na druhé místo ztrácí pouhé tři body. Mistrovství světa Night of the Jumps si nyní udělá delší přestávku, a rideři bojující o světový primát se sejdou až v říjnu, kdy se v Lotyšsku, v hlavním městě Riga 10. až 11. října uskuteční další podnik. Freestyle motokrosaři vyplní volno množstvím závodů a exibic např. Horsefeathers FMX Jam.

Sobotní finále

1. Remi Bizouard FRA 318 b.
2. Brody Wilson USA 310 b.
3. Jose Miralles ESP 302 b.
4. Brice Izzo FRA 284 b.
5. Libor Podmol CZE 58 b.
Celkově po sedmi večerech
1. Remi Bizouard 123 b.
2. Jose Miralles 110 b.
3. Brody Wilson 108 b.
4. Libor Podmol 107 b.
5. Brice Izzo 94 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist