MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Brazílie

Po luxusní podívané Gladiator Games se jezdci přesunuli do daleké Brazílie, aby si rozebrali poslední letošní body. Titul mistra světa již svého majitele měl v rukou Remi Bizouarda a tak se skákalo „pouze“ o pozici korunního prince, vicemistra světa. Co se světové mistrovství ve freestyle motokrosu skáče, tak titul vicemistra měl jediného majitele, našeho Libora „Mouku“ Podmola. Mouka byl ve hře i tentokrát, bohužel se mu titul vicemistra vybojovat nepodařilo a celkově skončil třetí za nováčkem ze Španělska Jose Mirallesem a Bizouardem.

MS Freestyle Motokros – Night of the Jumps, Brazílie
Brazílie nabídla velkolepé vyvrcholení letošní sezóny, které sledovalo 20 tisíc fanoušků. Brána finále zůstala zavřena pro, vítěze předchozí show v Namibii, Steve Miniho. Liborek zaznamenal pád v tréninku, přesto se mu kvalifikace celkem povedla a zadiktoval čtvrtým místem, těsně za největším soupeřem Jose Mirallesem. Vedle Mouky a Mirallese doplnili šestici postupujících vítěz kvaldy Remi Bizouard, Brice Izzo, domácí borec Gilmar Flores a Fabian Bauersachs.
Přestávky tradičně vyplňují atraktivní soutěže Race and Style (kombinace FMX a motokrosu) a skok vysoký přes laťku. Race and Style vyhrál další zástupce brazilské frestyle školy Otavio Mello, který porazil ve finále dalšího rychlíka Hannese Ackermanna. Otavio Mello postoupil i do finále skoku do výšky, ovšem tam ho přeskočil Ital Massimo Bianconcini.
Finále nabídlo vzrušující soboj o titul vicemistra. Bohužel „Mouka“ Podmol jeden skok proletěl bez triku tzv. Dead Sailor a skončil na posledním šestém finálovém místě. Největší překvapení vytáhl z rukávu sympaťák Fabian Bauersachs. Zabodoval skvělým třetím místem a skončil poprvé v této sezóně na bedně. O vítězství si to rozdali dvojnásobný šampion Remi Bizouard a nováček sezóny Jose Miralles. Remi všechny svoje triky maximálně protáhl, opět vyhrál. Slavit ovšem mohl i Španěl Miralles, který si druhým místem pojistil titul vicemistra.
Nyní čeká jezdce zimní přestávka a další FMX sezóna odstartuje 13. února v Berlíně.
Seriál Night of the Jumps ukázal, že freestyle motokros jde dopředu mílovými kroky a „obyčejný“ Backflip nestačí ani na finále. Hodně dobrý je, že Podmol se udržel ve společnosti  absolutní světové extratřídy a domácím fanouškům v Ostravě předvedl skvělou jízdu okořeněnou novými triky. Libore, jsi borec a gratulace míří za Moukou do Znosimi. Výborného ostravského závodu se zúčastnili i další jezdci s čekou vlajkou Petr „Pilník“ Pilát a Tomáš Lysáček. Pilník zabodoval dvojitým postupem do finále a Tomáš Lysáček předvedl nažhaveným divákům ostravské arény čistě provedený Backflip. Super, kluci! 

Sobotní finále

1. Remi Bizouard FRA 288 b.
2. Jose Miralles ESP 271 b.
3. Fabian Bauersachs GER 237 b.
4. Brice Izzo FRA 233 b.
5. Gilmar Flores BRA 222 b.
6. Libor Podmol CZE 128 b.

Konečné pořadí seriálu Night of the Jumps

1. Remi Bizouard  212 b.
2. Jose Miralles     186 b.
3. Libor Podmol     179 b.
4. Brice Izzo             172 b.
5. Brody Wilson      164 b.

14. Petr Pilát              20 b.
18. Tomáš Lysáček  11 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist