MS FMX - Mouka ovládl Ostravu

Našli jsme recept zaručující vítězství v seriálu MS freestylových šílenců. Vezměte dynamickou jízdu okořeněnou mnoha Backflipy a nezapomeňte přidal nejdůležitější "surovinu" Mouku (rozuměj Libora Podmola). Náš nejúspěšnější FMX jezdec zcela rozcupoval konkurenci. Na domácím "písečku" v Ostravě vyhrál oba večery a vyhoupl se do čela průběžného pořadí MS.

MS FMX - Mouka ovládl Ostravu

Představení LR-Cosmetic Ados KTM teamu

Před samotným kláním nejlepších FMX jezdců proběhlo představení předního motokrosového týmu LR-Cosmetic Ados KTM. Tým ve známých žlutých dresech si brousí zuby na příčky nejvyšší a pro letošní sezónu se představí ve složení Németh, Šimko a Kohút. Maďarský rychlík Németh se, po oba dva dny, proháněl po aréně v doplňkové soutěži Race and Style (kombinace superkrosu a FMX), kterou v neděli dokonce vyhrál. 

Podmol dominoval v sobotu i v neděli

Libor "Mouka" Podmol naplno využil domácího prostředí a získal plný počet bodů, čímž se vyhoupl do čela průběžného pořadí MS. Nutno podotknout, že Mouka vyhrál zaslouženě 
a předváděl nejtěžší triky. Ve finále byl nejvíce flipujícím jezdcem, zkrátka "mašina na salta". 

Smůlu si vybral Aleš Liemann. V sobotní kvalifikaci při druhém skoku šel k zemi, zle si pochroumal žebra a tvář mu "zdobil" velký monokl. Třetím do party byl Tomáš Lysáček: "Líbilo se mi tady, v neděli jsem dával lepší triky. Chtěl jsem dát do salta Hellclickra, ale nakonec jsem dal jen No Foot. Do pěny trénuji jen u Libora. Mám problémy s kolenem, tak se musím přes zimu dostat do kupy. Je tady dobrá parta lidí, hodně lidí, ale se svým výkonem nejsem spokojený."

Největšími soupeři Libora Podmola byli dva jezdci ze země galského kohout: uzdravený obhájce titulu Remi Bizouard a Brice Izzo. Ovšem na Mouku si nepřišli a oba skončili za ním. Ani jednou se na bednu nedostal vedoucí jezdec José Miralles a propadl se na třetí místo. Druhý je Brice Izzo a o čtnáct bodů vede tabulku"Mouka" Podmol. Čekají nás ještě tři večery, dva příští týden ve Vídni, a na závěr se jezdci poletí ohřát do Brazilie. V zemi fotbalu bude dekorován nový mistr světa a všichni věřím, že korunu nejlepšího FMX jezdce světa získá právě Libor Podmol.

Výsledky:


Sobota

1 Libor Podmol CZE 419 b.
2 Remi Bizouard FRA 407 b. 
3 Brice Izzo FRA 401 b.
4 Jose Miralles ESP 393 b. 
5 Brody Wilson USA 372 b. 
6 Fabian Bauersachs GER 337 b. 

Neděle

1 Libor Podmol CZE 419 b. 
2 Remi Bizouard FRA 415 b. 
3 Brice Izzo FRA 399 b.
4 Josh Sheehan AUS 392 b. 
5 Jose Miralles ESP 385 b. 
6 Alastair Sayer BOT 235 b. 

Průběžné pořadí

1. Libor Podmol 164 b.
2. Brice Izzo 158 b. 
3. José Miralles 154 b.
 

Double Back Flip, dítě hlavou dolů a zápis do knihy rekordů

Zlatým hřebem večera bylo dvojité salto v podání Scotta Murraye. Premiéra jednoho z nejtěžších triků se, v sobotu, povedla na jedničku. Bohužel v neděli Scott dvojité salto neustál a přeletěl řidítka. "Scott je v šoku a má otřes mozku. Musel být odvezen do nemocnice na rentgen," dodal na tiskové konferenci Aleš Buksa. 
Salta neskákali jen ostřílení borci seriálu MS, ale i dvanáctiletý capart a brácha od Hannese Ackermann, Luc. Nejprve poslal z rampy několik triků staré školy a nakonec i Backflip.
Ostrava se může pochlubit ještě jedním mimořádným kouskem, král vysokých skoků Alastair Sayer, v neděli, překona laťku ve výšce 11 m
čímž přepsal letitý rekordní zápis 10,7 m Tommyho Clowerse z X-Games 
v roce 2000.

Oba večery byly skvělé a patří velké díky firmě LR Health & Beauty a majiteli panu Ing. Buksovi, který nám tuto světovou podívanou do Ostravy přivezl.

Double Backlip v podání Scotta Murraye

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist