Mistrovství světa FMX „NIGHT of the JUMPs“

Závod oficiálního Mistrovství světa ve Freestyle motocrossu v ČR se již nezadržitelně blíží!!!

Mistrovství světa FMX „NIGHT of the JUMPs“
Už se to blíží!!, mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se již popáté představí divákům v České republice a již potřetí bude tento jedinečný světový podnik hostit ostravská ČEZ Aréna.

To nejlepší ze sportu zvaném Freestyle motocross (FMX) Vás čeká tentokrát 19. listopadu v ostravské ČEZ aréně od 19 hod. Pod hlavičkou nejvyšší motocyklové sportovní autority FIM čeká na diváky v Ostravě neuvěřitelná podívaná. Aktuálně nejlepší jezdci světa se utkávají mezi sebou v boji o světové body a titul mistra světa. Čeká Vás skvělý program a nádherná dechberoucí podívaná na jezdce, kteří si pohrávají s fyzikálními zákony. To vše a ještě mnohem víc za doprovodu hudebních, světelných a pyrotechnických efektů.

Seriál „NIGHT of the JUMPs“ je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Více než dva miliony diváků navštívilo tyto závody v posledních 8 letech. Závody NIGHT of the JUMPs se jezdí v 10 zemích a od roku 2007 i v České republice. Těchto závodů se účastní celosvětová špička.

Mezi touto světovou elitou se prosadil i český jezdec Libor Podmol, který se již 3 x stal vícemistrem světa a loni dokonce MISTREM SVĚTA v této disciplíně.
A bylo to právě v Ostravě, kde Libor loňským dvojnásobným triumfem dohnal body, které ho dělily od průběžně prvního místa, o které přišel kvůli zranění. Díky ostravskému publiku, které Libora hnalo za vytouženými body, mohl posléze Podmol slavit v Brazílii titul světového šampiona. Mistr světa se vrací na místo činu a opět se těší na skvělé domácí publikum. Není se čemu divit, neboť Ostrava je jeho rodným městem. Proto se Libor Podmol dohodl s promotérem na speciálním triku jen pro ostravské publikum. Nic takového ještě nikdy Libor nedělal a dělat nechce, nicméně slovo dalo slovo a Libor přišel na způsob, jak Ostravě poděkovat.

Bude to další ostravská premiéra a opět po roce se je na co těšit. Jen si připomeňme, že Ostrava má v seriálu mistrovství světa FMX několik prvenství a rekordů. Začněme momentem, kdy do Ostravy přijel po dva roky americký jezdec Scott Murray a předvedl premiérově v ČR i v seriálu MS dvojité salto vzad, tzv. double backflip a tyto obrázky se šířily celým světem.

Další premiérou bylo v loňském roce salto vpřed na kole MTB, tzv. frontflip. Velkou událostí loňského ročníku bylo i představení Lucka Ackermanna, který přijel do ČR ukázat salto vzad. Jako absolutně nejmladší jezdec na světě, a to v nepochopitelných 11 letech umí tento Němec trik světové třídy v FMX.

Nesmíme zapomenout na loňský neuvěřitelný výkon afrického jezdce Alastaira Sayera, který v Ostravě stanovil absolutní světový rekord ve skoku do výšky, tzv. Highest air, kdy díky skvěle připraveným podmínkám skočil i s motorkou 11 metrů a překonal tak i výkony ze světoznámých X-Games.

Skutečný hvězdný večer v podobě mistrovských závodů nejlepších FMX jezdců světa, známých např. z X-Games a X-Fighters, kteří spolu svedou další ostrý souboj v závodě FIM Mistrovství světa v FMX Night of the Jumps , tentokrát v ostravské ČEZ Aréně. Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, představí se již dobře známé FMX soutěže ve skoku do výšky „Highest Air“, při které byl loni stanoven světový rekord.. Dále se předvedou jezdci v soutěži zvané Race & Style, která měla premiéru v Čechách právě při předloňském podniku MS v Ostravě. Race & Style je disciplínou, která v sobě kloubí supercross a freestyle motocross, jde tedy o závod dvou jezdců, kteří absolvují trať na čas a k tomu co nejstylověji v duchu freestyle motocrossu.

V neposlední řadě bude v Ostravě poprvé k vidění KOULE SMRTI. Do koule postupně najede trojice jezdců, kteří se míjí v různých směrech při rychlosti okolo 50 km/h, to vše v uzavřeném prostoru tzv. koule smrti o průměru 6 m. Absolutní tečkou za nabitým večerem bude neuvěřitelná záležitost, a to tandem backflip (salto vzad na motorce se spolujezdcem).

Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost osobně se setkat s přítomnými hvězdami FMX v rámci „Pit Párty“, která proběhne před mistrovským závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě. Následně se jezdci přesunou na Stodolní ulici, kde bude připravená After party.

Vstupenky si můžete koupit v předprodejích v síti Ticketstream.cz a Ticketart.cz, nebo přímo v ČEZ Aréně Ostrava.

FMX riders:

Libor Podmol (CZE) – úřadující mistr světa, trojnásobný vícemistr světa
Remi Bizouard (FRA) - dvojnásobný mistr světa
Josh Sheehan (AUS)
Javier Villegas (CHL)
Jose Miralles (ESP)
Fabian Bauersachs (GER)
Brice Izzo (FRA)
Massimo Bianconcini (ITA)
Petr Pilát (CZE)
David Rinaldo (FRA)
Maikel Melero (ESP)

Lukas Weis (GER) - divoká karta udělena pořadatelem v ČR
Wiliam Van de Putte (BEL) - divoká karta udělena pořadatelem v ČR

Program akce:

17:00 Otevření Arény
17:30 Začátek Pit Party
18:30 Konec Pit Party
19:00 Slavnostní zahájení, efektová show
19:05 Představení jezdců
19:15 Kvalifikace FMX
20:00 Soutěž Race & Style FMX
20:25 KOULE SMRTI
20:30 Přestávka
21:00 Soutěž skoku do výšky FMX
21:30 Finále FMX
22:00 Závěrečný ceremoniál
22:15 TANDEM BACKFLIP FMX
22:25 Autogramiáda
23:00 After Party - začátek

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist