Mistrem České republiky ve FMX se stal Libor Podmol

V sobotu 8. srpna 2015 se v benešovském motokrosovém areálu Kavčák odehrálo mistrovství ČR ve freestyle motokrosu spojené s hudebním festivalem Rock'n'Ride. Titul nejlepšího českého jezdce se podařilo vybojovat Liboru Podmolovi. Na druhém místě skončil Petr Pilát, třetí je Martin Koreň. Velké naděje se vkládaly i do Liborova bratra Filipa, který si ale bohužel při kvalifikaci zlomil kotník a čeká ho operace.

Mistrem České republiky ve FMX se stal Libor Podmol

Druhý ročník Rock'n'Ride festivalu, respektive Mistroství České republiky ve freestyle motokrosu, proběhl v sobotu 8. srpna 2015 od 16 hodin v benešovském areálu MX Kavčák. Sešli se na něm nejen nejlepší čeští jezdci, jako je mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010 a vítěz amerických X-Games z roku 2013, Libor Podmol, současný mistr Evropy, Petr Pilát, či další z českých freestyle motokrosařských hvězd, Martin Koreň, ale také elita za zahraničí - Marc Pinyol, Steve Sommerfeld či Chris Brock.

Z mladších freestylistů se do bojů o titul mistra ČR zapojil také třeba Filip Podmol, pro něhož se ale den stal velmi smolným. Technické problémy mu bohužel nedovolily osedlat vlastní motorku, a proto se rozhodl odjet kvalifikaci na motorce svého staršího bratra Libora. Filip Podmol musel ale bohužel po dvou skocích kvalifikaci ukončit.

„Je to hrozná škoda a mrzí mě to. Měl triky na to, aby vyhrál. Má i styl a chuť, ale díky malé chybičce přeletěl v double lajně dopad a hned při druhém triku si zlomil při doskoku nohu,” komentoval Libor bratrovo zranění. Podmol mladší byl převezen do nemocnice, ale se sádrou na noze se na Kavčák ještě večer vrátil, kotník však čeká operace.

Po kvalifikaci se jezdci předvedli v soutěži Best whip, ve které kraloval Chris Brock z Velké Británie. Následovalo finále, kterému přihlíželo přes dva tisíce fanoušků. Martin Koreň předvedl kromě jiného ukázkového Flatlinera. Petr Pilát nenechal nic náhodě a předvedl skvěle protažený TP trik. Libor Podmol vytasil na finále Surfer flip a Volta.

„Těší mě, že jsem našim fanouškům předvedl body varialový trik Volt. Bylo to poprvé, co jsem se o tento trik pokusil v ČR, a myslím, že to bylo poprvé v historii, co někdo ustál Volta v Čechách. Jediná věc, co mě opravdu mrzí, je zlomená noha mého bratra. Tuhle akci děláme hlavně pro něj a novou generaci jezdců. Myslel jsem si, že ten závod vyhraje… Takovéhle věci mi vždycky připomenou, že ta naše "práce" někdy pěkně bolí, a to jak fyzicky, tak psychicky,” komentoval závod Libor Podmol.

Výsledky kvalifikace:

1 - Petr Pilát
2 -  Libor Podmol
3 -  Martin Koreň
4 - Steve Sommerfeld
5 -  Marc Pinyol
6 -  Tomáš Lysáček
--------------------------
7 -  Ondřej Záruba
8 -  Chris Brock
9 -  Filip Podmol

Výsledky finále:

1 -  Libor Podmol
2 -  Petr Pilát
3 -  Martin Koreň
4 -  Steve Sommerfeld
5 -  Tomáš Lysáček
6 -  Marc Pinyol

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist