Mistr světa Podmol už je zpátky doma

Čerstvý mistr světa v motokrosovém freestylu Libor Podmol se po fantastickém víkendu v Brazílii vrátil zpátky do Čech. Věří, že mu životní výsledek vynese pozvánku na adrenalinový festival X Games, kde ještě nikdy nestartoval. Těší se rovněž na novou tour Extreme Freestylers, která 18. června zavítá do pražského Edenu.

Mistr světa Podmol už je zpátky doma
Pocity mám skvělé. Jsem šťastný, že to vyšlo. Nadělil jsem si opravdu moc pěkného Ježíška," řekl jezdec, přezdívaný Mouka, po přistání na domácí půdě.„Celkově by ten můj úspěch mohl pomoci, aby kluci z celého světa viděli, že Češi ten freestyle na motorkách umějí jezdit. Možná, že i lidi u nás se celkově začnou o freestyle víc zajímat.“
Byla to noc snů! Nejen pro Libora Podmola, ale i pro všechny jeho soupeře a horkokrevné brazilské fanoušky. Přítomní novináři označili nedělní večer na stadionu ve Fortaleze za největší thriller v dosavadních dějinách seriálu Night of the Jumps FIM Freestyle MX World Championship. Jak padala tma na stadion Estadio Castelao, začalo se schylovat k tolik očekávanému dramatu mezi dvěma kandidáty na freestylový světový trůn. Libor Podmol versus Brice Izzo, Čech měl na Francouze náskok před posledním třináctým závodem sezony pouhých šest bodů. Oba akrobati na motocyklech odevzdali všechno, co měli ve svých arzenálech. Oba předvedli ve finále své nejlepší triky, ale rozhodčí se nakonec přiklonili k Podmolovi, který se tak mohl po třech titulech vicemistra a loňském třetím místě poprvé radovat ze svého prvního titulu mista světa. „Své vítězství věnuji všem, kteří mi pomohli. Své rodině, fanouškům, kamarádům a všem těm, kteří se mnou v průběhu těch let pracovali,“ uvedl po závodě šestadvacetiletý rodák z Ostravy.  Ale ještě před finále museli všichni jezdci projít kvalifikací, kterou místní poněkud přehnaně nazvali Brazílie proti zbytku světa. Nejlepších pět Brasilieros Marcelo Simoes, Gilmar Flores, Fred Kyrillos, Otavio Neto a Claudio Rocha totiž postupně vypadlo, což už ale neplatí o dalším Jihoameričanovi Javieru Villegasovi z Chile. Ten bral v kvalifikaci překvapivě třetí místo hned za favorizovaným duem Podmol-Izzo.

Před finále bylo jasné, že Podmolovi může titul vzít jen nějaká fatální chyba. I kdyby Francouz v Brazílii vyhrál, stačilo Čechovi na korunu šampiona čtvrté místo. A pak už to šlo ráz naráz. David Rinaldo předvedl double grab backflip, Jose Miralles svůj oblíbený trik Superman Seat Grab Indy Flip, Javier Villegas útočil Tsunami Flipem a dvojnásobný mistr světa Remi Bizouard přidal Ruler Flip a Heart Attack Backflip. Pak přišel na řadu Brice Izzo a udělal 425 bodů díky trikům Lazyboy Flip, Tsunami Flip, Underflip a Stripper Flip. Podmol se tak dostal trochu pod tlak, ale předvedl pevné nervy. Na Izzův útok reagoval bezchybnými underflipy, nejvíc se pak líbil jeho Cliffhanger Flip a Superman Seat Grab Flip Indy. Bylo rozhodnuto, freestylový titul mistra světa putuje zásluhou Libora Podmola do České republiky! IFMXF teď bude mít krátkou přestávku, ale už v termínu 14-15. ledna je na pořadu první závod mistrovství Evropy v rakouském Linci. První podnik nového ročníku FIM Freestyle MX World Championship je naplánován na 19. února do italského Turína. A Libor Podmol chce svůj titul obhajovat. Těší se na také na novou evropskou tour Extreme Freestylers, která 18. června zavítá na stadion Slavie v pražském Edenu. „Bude to největší freestylová věc, co Evropa zažila, něco úplně nového. Bude to paráda,“ řekl Podmol k závodu, na kterém se ukáže i dvojnásobný vítěz série X-Fighters Američan Nate Adams.  

Výsledky z Fortalezy:

1. Libor Podmol CZE Suzuki 429 bodů
2. Brice Izzo FRA Yamaha 425
3. Remi Bizouard FRA Yamaha 401
4. Javier Villegas CHI Yamaha 392
5. Jose Miralles ESP KTM 380
6. David Rinaldo FRA Yamaha 369
  

Konečné pořadí seriálu FIM Freestyle MX World Championships:

1. Libor Podmol CZE Suzuki 222 bodů
2. Brice Izzo FRA Yamaha 214
3. Jose Miralles ESP KTM 196
4. Remi Bizouard FRA Yamaha 140
5. Brody Wilson USA Yamaha 119
6. Massimo Bianconcini ITA KTM 119
7. Alastair Sayer BOT Suzuki 106
8. Fabian Bauersachs GER Suzuki 103
9. Hannes Ackermann GER KTM 78
10. Lukas Weis GER Suzuki 68
11. Petr Pilát CZE KTM 61
12. David Rinaldo FRA Yamaha 55
13. Josh Sheehan AUS Honda 48
14. Rob Adelberg AUS Yamaha 34
15. Martin Koreň CZE KTM 20
16. Marcelo Simoes BRA Yamaha 15
17. Javier Villegas CHI Yamaha 14
18. Thomas Wirnsberger AUT Yamaha 9
19. Tomáš Lysáček CZE Yamaha 8
20. Kai Haase GER Suzuki 8
21. Martin Schenk AUT Yamaha 7
22. Gilmar Flores BRA Yamaha 6
23. William v.d. Putte BEL KTM 5
24. Fred Kyrillos BRA Honda 4
25. Aleksey Koleshnikov RUS KTM 4
26. Freddy Peters GER Yamaha 3
27. Aleš Liemann CZE Suzuki 3
28. Otavio Neto BRA Yamaha 3

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist