Místo závodu MS jeli freestyle motokrosaři v Jerezu exhibici

Po půlroční přestávce pokračoval v pátek ve španělském Jerezu seriál mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Zúčastnili se ho také čeští jezdci Libor Podmol a Petr Pilát. Jenže místo sedmého dílu šampionátu se nakonec jela pouze exhibice. Organizátoři totiž nedokázali připravit trať, která by odpovídala požadavkům světového šampionátu.

Místo závodu MS jeli freestyle motokrosaři v Jerezu exhibici

„Rozhodli se, že nedovezou hlínu a postaví dopady ze dřeva. A my to odjedeme jakoby nic. S tím jsme ale rozhodně nesouhlasili a světová federace stála za námi," uvedl Libor Podmol. „V regulích je, že při závodu mistrovsví světa musí být doskočiště postavené z hlíny nebo být hlínou pokryty. To se Španělům nepodařilo dodržet.“

O body do seriálu se tedy nebojovalo, přesto si jezdci zazávodili. „Nakonec nás rozdělili do tří týmů - Španělsko, Francie a Češi s Austrálií. Dohodli jsme se na improvizovaném závodu družstev. Alespoň jsme si zajezdili,“ dodal Podmol, který se svými týmovými kolegy Petrem Pilátem a Robem Adelbergem nejprve vyhrál kvalifikaci. Ve finále ale skončili druzí.

„Ostatně by asi bylo trochu blbý porazit Španěly na jejich domácí půdě před několika tisíci řvoucích fans,“ podotkl český jezdec. Další závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu se jede 8. října v Kolíně na Rýnem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist