Libor Podmol vyhrál závod MS a z Číny veze zlato

V pátek 16. a v sobotu 17. října 2015 proběhl v čínském Shenzhenu další seriál závodů mistroství světa ve freestyle motokrosu. Dařilo se nejlepšímu českému jezdci Liboru Podmolovi, který předvedl nový trik – california roll – a získal tu úplně nejvyšší pozici na stupních vítězů. V sobotu český závodník vyhrál kvalifikaci, ale v samotném klání došlo u prvního finálového skoku na technické problémy a bylo po závodění.

Libor Podmol vyhrál závod MS a z Číny veze zlato

Podzimní část závodů MS ve FMX pokračovala o tomto víkendu v nejrychleji rostoucím městě v Číně, v Shenzhenu. Z českých jezdců se závodů zúčastnili Libor Podmol a Petr Pilát, úspěšnější z nich byl Libor, i když vzhledem ke ztraceným náhradním dílům na motorku musel vynechat tréninkovou přípravu. „Při příjezdu do Číny jsem se bohužel dozvěděl, že se mi ztratily tašky s věcmi na motorku a náhradními díly, z kterých si ze sériové motorky dělám tu svou. První den tréninku jsem tedy zmeškal a místo trénování jsem coural po Shenzhenu a poznával jeho krásy. Věci na motorku mi naštěstí dorazily na hotel v den závodu, stihl jsem tak aspoň tři sedmiminutové tréninky,“ vypráví o trablích před startem Libor Podmol.

Pátek 16. října byl pro Libora šťastný, podařilo se mu vyhrát kvalifikaci a poté zopakovat triumfální jízdu i ve finále. „Celý den jsem se cítil dobře. Měl jsem v záloze nový trik California roll, který jsem si sám vylepšil chytákem na sedadle - kolem něj mám uvázaný kus provazu, kterého se držím, když se otáčím kolem motorky. Myslím, že si tuhle vychytávku mohu nechat patentovat a ten náš sport to posune zase o kus dál,“ komentuje Libor a dodává: „Cali roll jsem předvedl už v kvalifikaci a nečekaně jsem vyhrál. Předvedl jsem celou jízdu velmi čistě a zahrnul do ni i svůj vlastní trik - surfer flip. Podobně zdařilá byla i finálová jízda, kde jsem, jako v kvalifikaci, v daném časovém limitu dokázal skočit trik navíc. Možná i díky tomu jsem bral vítězství, jelikož druhý v pořadí, David Rinaldo, taky dělal dva body varialové triky, ale už nepředvedl surfera.“

Libor Podmol tak vyhrál v letošní sezóně na mistroství světa svůj první závod. „Letos poprvé jsem slyšel českou hymnu, a to ještě v Číně. Byl jsem velmi šťastný, nejen za výsledek, ale i za to, že jsem poprvé v životě skočil nový trik. To ježdění na motorce prostě miluju a tu svou 'práci' si užívám jak nikdy,“ popisuje své pocity Libor Podmol bezprostředně po závodě.

Sobota 17. října už však tak šťastná nebyla. Respektive Liborovi se sice podařilo vyhrát kvalifikaci, ale u prvního finálového triku mu rupl při odrazu z rampy rám u motorky a bylo po závodění. „Naštěstí jsem trik tak tak dotočil, ale nemohl jsem pokračovat v jízdě dál. Nicméně jsem rád, že jsem zdráv a díky technickému problému jsem se nevysekal a neválím se teď v čínské nemocnici,“ vděčí za své „štěstí v neštěstí“ Libor Podmol.

Druhý z Čechů Petr Pilát si z Číny veze 8. a 5. místo. Oba teď čeká několikatýdenní pauza, po které zamíří na další seriál MS do Brazílie. V pořadí již 11. závod mistrovství světa se tam jede v sobotu 7. listopadu.

Výsledky 9. závodu - 16. října 2015

1 - Libor Podmol - CZE - 20.0
2 - David Rinaldo - FRA - 18.0
3 - Hannes Ackerman - GER - 16.0
4 - Maikel Melero - ESP - 14.0
5 - Rob Adelberg - AUS - 12.0
6 - Dany Torres - ESP - 10.0
7 - Brice Izzo - FRA - 9.0
8 - Petr Pilát - CZE - 8.0
9 - Jose Miralles - ESP - 7.0
10 - Luc Ackerman - GER - 6.0

Výsledky 10. závodu - 17. října 2015

1 - David Rinaldo - FRA - 20.0
2 - Maikel Melero - ESP - 18.0
3 - Rob Adelberg - AUS - 16.0
4 - Brice Izzo - FRA - 14.0
5 - Petr Pilát - CZE - 12.0
6 - Libor Podmol - CZE - 10.0
7 - Hannes Ackerman - GER - 9.0
8 - Luc Ackerman - GER - 8.0
9 - Jose Miralles - ESP - 7.0
10 - Dany Torres - ESP - 6.0

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist