Libor Podmol vybojoval zlatou medaili na letošních X-Games!

Freestyle motokrosař Libor Podmol se stal společně s Australanem Jarrydem McNeilem vítězem ve skoku do výšky na X-Games v Austinu. Jako jediní přeskočili laťku ve výšce 33 stop, tedy 10,058 metru. Na třetím místě skončil Ital Massimo Bianconcini, který překonal laťku ve výšce 32 stop. Na olympiádách extrémních sportů vybojoval Podmol svoji šestou medaili.

Libor Podmol vybojoval zlatou medaili na letošních X-Games!

Libor Podmol nemusel v průběhu skok opravovat, to ostatní v jedné z nejsledovanějších disciplín na X-Games chybovali. Společně s Australanem Jarrydem McNeilem se dostali jako jediní přes laťku ve výšce 32 stop. Ve finále oba pokusy zkazili, čímž disciplína Moto X Step Up měla dva vítěze. „Jsem moc rád, že jsem vybojoval moji první zlatou medaili na americké půdě. Je to paráda,“ prohlásil Podmol, kterého však mrzelo, že se o vítězství musel dělit. „Myslím, že to ještě může mít dohru, protože McNeil udělal chybu v předchozím skoku. Podle pravidel jsem měl vyhrát. Uvidíme.“

Freestyle motokrosaři se v Austinu potýkali s počasím, ráno a večer pršelo. Podmol ještě před startem laboroval s technikou na své yamaze. „Celý den jsme měnili řetězovou rozetu, můj manažer těšně před zahájením odjel do města koupit tu se 48 zuby, protože jsme ji neměli skladem. Po prvním skoku v závodě jsme měli devítiminutovou pauzu. Během ní musel můj mechanik rozetu na motorce vyměnit, což naštěstí zvládl. Díky tomu jsme našli ideální poměr akcelerace a rychlosti,“ popisoval Podmol, mistr světa z roku 2010.

V Austinu se nedařilo sedminásobnému vítězi Ronnie Rennerovi, který se dokázal dostat pouze přes 34 stop (10,363 m) a celkově skončil Američan až čtvrtý. „Už v tréninku nevypadal Renner moc dobře,“ dodal Podmol, který výsledkem navázal na rok 2013, kdy v Mnichově v disciplíně Step Up získal zlatou medaili jako první neamerický freestyle motokrosař. „Na americké půdě je výhra na X-Games asi ještě cennější, v Mnichově to ale zase bylo poprvé,“ konstatoval český freestyle motokrosař.

V Austinu ho čekají další disciplíny. V sobotní Moto X Freestyle je prvním náhradníkem, po trénincích se rozhodne, zda se místo uvolní. A v neděli nastoupí Podmol do závěrečné disciplíny Quarter Pipe Best Trick, kde bude chtít opět bojovat o medaile. „Pořád přemýšlím nad tím, jestli předvést můj trik Surfer Flip, nebo jestli to dát trochu na jistotu. Rozhodnu se na místě,“ dodal Podmol.

Všechny závody vysílá přímým přenosem stanice NOVA Sport 2.

Sobota, 4.června 2016
01:00 - Moto X Freestyle (Podmol 1. náhradníkem)

Neděle 5.června 2016
23:00 - Moto X Quarter Pipe Best Trick

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist