Libor Podmol pobil všechny v Košicích

Ne, nebojte se Libor „Mouka“ Podmol nezměnil sportovní zaměření a nezačal boxovat. "Jen" při třetím ročníku Sony Ericsson Freestyle Motocross porazil úplně všechny a zaslouženě si od našich východních sousedů odvezl palmu vítězství. Porazil i největší konkurenty ze světové série Night of the Jumps Remi Bizouarda a Jose Mirallese. Super akce probíhala opět v duchu fantastických soubojů, a divák, který si našel cestu v mrazivém sobotním večeru do Steel arény, rozhodně nelitoval, a že jich přišlo hodně.

Libor Podmol pobil všechny v Košicích
Letošní startovní listina byla hodně nabitá. Z deseti riderů hned sedm statečných, kteří znají atmosféru série mistrovství světa Night of The Jumps, a mezi nimi nechyběli všichni medailisté. 
Jako první se představil domácí jezdec Braňo Nikš. Rider jenž trénuje v Bratislavě měl loni velkou premiéru, jakožto první slovenský rider na světovém poli fmxu. Byl jsem zvědavý s čím se ukáže oproti minulému ročníku, ale jeho výkon byl pro mě a spousty fanoušků sedících kolem mě zklamáním. Několik neprotažených Seat Grabů, Nothing, a pokus o One Hand Seat Grab bylo maximum.
Hannes Ackerman
, to vzal z opačného konce. Hned na úvod tam poslal Backflip Cordovu, Backflip Nac Nac, Superflipa s Indianem.Tom Lysáček z Brumova, ač skáče teprve nějaký ten rok je již zkušený halový „Posílač“ a po Liberci a Ostravě si mohl ve svém diáři u kolonky „salto Steel aréna „ odfajfkovat splněno. Brazilec Marcelo Simoes zajel taky skvělou jízdu. Salta sice nedával, ale i tak svoji misi s ohledem na diváky a jejich reakce mohl považovat za úspěšnou.

Aleš Liemann, loni seděl v porotě, no a tentokrát si sedl na motorku. Double Seat Grab Hart Attack Scorpion, Jack Hammer, Lazy Boy, Super Can, ovšem při dalším triku po opuštění rampy věděl, že je všechno špatně, a tak se to snažil dostat pod kontrolu, ale bohužel pádu už nedokázal zabránit. Aleš sám přiznává: „jsem z Itálie zvyklej na jiný rampy, od těchto jsem dostal řádně nakopáno, snad to bude v pořádku.“
Legenda Fredy Johansson skákající na čtyřtaktní Suzuce s přehledem postoupil do finále. Fredy je hodně v pohodě jezdec a třeba před více než rokem na Red Bull X-Fighters v Madridu otočil salto i na quaterpipu (rampa podobná rampě na skate).
Vicemistr světa katalánec Jose Miralles zcela bezpečně postoupil do finále. 

Jednadvacetiletý Australan Rob Edelberg byl velkou neznámou, ale nemělo to nic společného s jeho kvalitami. Kdo pozoroval pozorně nářadí tohoto maníka,tak neuniklo jeho pozornosti skutečnost, že měl na „kyvce“ vytetováno jméno FUSEK. Jo, jo, Zdenda svoji novou YZ 250 zapůjčil tomuto bláznovi, který měl dva dny na to, aby se spolu seznámili. Námluvy proběhly na výtečnou. Klokan Edelberg to motal často dole hlavou ať už s No Handem, Cordovou, Hell Clickerem, Supermanem Indianem, s přehledem zvládnul Jack Hammer to No Handed Lander, Holygab a věděl, že horší než třetí po kvaldě nebude.
Rémi Bizouard poslal taky své lahůdky a do finále šel jako druhý. Loňský vítěz Libor Podmol a miláček zdejšího publika zasypal diváky taky solidní dávkou Backflipů se Supermanem, Indianem, Cliff Hangerem jako Rémi, poslal taky ukázkový Double Nac a bral vítězství v kvalifikaci.
O přestávce Libor a Rémi dokázali, že jsou showmani v pravém slova smyslu, a to nejen na motorkách, a tak se sličnými děvami v motokrosařském kompletu, botech a helmě, si hodili taneček „ala finále hříšný tanec“. Jejich taneční kreace bouřlivým potleskem náležitě ocenilo víc jak sedm tisíc diváků.¨

Ve finále Hanes Ackerman a viking ze severu Johanson předváděli stejné triky a pořadí zůstalo nezměněno.
Jose Miralles přibalil ještě navíc do svého trick listu Backflip Can Can to Can Can Lander, Jack Hammer s rukama v bok a čekal na výrok poroty, která mu udělila bronzovou příčku.
Robbie Edelberg přicestoval nikoliv od protinožců, ale ze slunné Californie, kde bydlí a trénuje po boku krajana Madissona, což vypovídá samo o sobě. Do finále kromě rotací z prvního kola ješte zařadil několik lahůdek FMX nebe. Stejně jako v kvaldě do best triku poslal Superflipa Indian, od poroty dostal o dva body méně než Jose, a o jednu příčku si pohoršil.
Úřadující dvojnásobný mistr světa Rémi Bizouard, rozjel svoje finále Tsunami Indianem, poslední trik před košickým publikem byl jeho pověstný a šílený Backflip Tsunami Scorpion (viz. foto dole), jasné druhé místo.
Libor Podmol, si musí v Košicích připadat, jako v rodné matičce zemi, teda pokud o fanoušky freestyle motokrosu se týče.Tentokrát tam poslal několik backflipových variací a nažhavení diváci šílí, hala skáče!! Co na to porota? 108bodů, o jedinný bodík víc než mistr světa, a opět zasloužené vítězství. Libor ukázal, že mu pobyt v mece freestylu v USA prospívá více než dobře a vyhrál na celé čáře.
Pak už se netancovalo, ani neprováděly jiné blbosti, ale na řadu přišel norský jezdec Jostein Stenberg. Chvíli napínal diváky, možná i sám sebe, a dvakrát předvedl salto se sněžným skútrem. Na Slovensku to byla premiéra, kdy někdo otočil salto s podobným dopravním prostředkem.

Celkové pořadí:

1.Podmol 108b
2.Bizouard 107b
3.Miralles 97b
4.Edelberg 95b
5.Johansson 75b
6.Ackerman 65b

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist