Horsefeathers FMX Jam – volume 5

K létu patří Freestyle motokrosové Jamy jako k zimě lyžování. Už pátý ročník hodně uvolněné akcičky připravuje přední CZ posílač z rampy Martin Koreň. Horsefeathers FMX Jam se bude konat ve středu 28. července od 15 hodin v pohodovém prostředí Freestyle parku Modřany. Za tuhle podívanou nezaplatíte ani kačku, vstup je opět zdarma.

Horsefeathers FMX Jam – volume 5
Horsefeathers FMX Jam uzavírá svojí první pětiletku, hlavní pachatel Martin Koreň zlepšuje svoji akci a Jam se stal největším setkáním FMX jezdců v srdci Evropy. Martin si získal respekt mezi světovými FMX jezdci a už dlouho před letními pařáky se mluví o jeho Jamu.
Pátý ročník FMX Jamu má pro mě obrovský význam. Je to akce vybudovaná opravdu od srdce pro jezdce a diváky. Celý rok se těším, až budu moci pozvat kamarády a výborné jezdce z celého světa, aby se podívali do Prahy. Ještě větší radost mám z toho, že se jich každým rokem hlásí čím dál tím víc a že se o FMX Jamu mluví po celou sezónu. Budeme opět lítat ve Freestyle Parku v Modřanech, který celé akci dodává šťávu. Letos se Jam posouvá trochu do riverside festivalu a to mu dodá novou dimenzi a ještě větší pohodu,“ 
říká Martin Koreň.

Seznam jezdců

Světoví jezdci ze tří kontinentů Evropa, Afrika a Austrálie přijedou na letošní Horsefeathers FMX Jam do Freestyle parku v Modřanech. Celkem se akce zúčastní 15 jezdců, což zaručuje slušnou porci freestylové zábavy.

Domácí maniaci

Martin Koreň
– hlavní „kápo“, organizátor a skvělý hostitel. Letos lítá jako drak, což potvrdil na mistrovství republiky v Karlových Varech a při Night of the Jumps ve švýcarském Baselu.
Libor Podmol – populární „Mouka“ převyšuje zbytek světa a suverénně vede světovou tabulku Night of the Jumps. Libor si letos zaskákal i na nejprestižnějším podniku Red Bull X-Fightres v Mexiku a v Egyptě, na který se dostávají jen ti nejlepší borci FMX nebe.
Petr Pilát – už dávno není capartem Freestyle motokrosu, ale světovým riderem, který dává ty nejostřejší kombinace hlavou dolů. Stejně jako Libor předvedl hustý triky pod egyptskými pyramidami při X-Fighterech.
Ondra Záruba – pekelník a Čert. Jeho triky staré školy mají šťávu a dostávají fanoušky do varu.

Radek Bílek – ještě minulý rok trápil na rampách malý pit bike, letos skončil na velkou krosku. Změna ho hrozně baví 
a stává se postrachem zavedené elity české FMX scény.
Aleš Liemann – protáhnout to, co nejvíc, to je Alešovo heslo. Jako první český jezdec šmátrla pod sedlem a dával Superman Seatgrab před dlouhými osmi lety.
Petr Kuchař
– česká legenda, která se stala pro české FMX ridery vzorem. Bezpočet motokrosových a superkrosových titulů, za dvacet let se stal „Kuchta“ pojmem.

Světoví maniaci


Alastair Sayer – afričan z Botswany patří mezi světovou špičku. Jeho lahůdkou jsou výstavní placky.

Martin Schenk
– pravidelný účastník Jamu nemůže u Martina chybět. Za poslední dva roky hodně trénoval a létat hlavnou dolů mu nedělá nejmenší problém.

Busty Wolter
– jeden z nejpopulárnějších německých sportovců („asi“ po fotbalistech). Busty je velký showman, který je pilný nejen na rampách, ale i na afterparty.

Jimmy Verburgh
– nejvýznamnější osobnost freestylového světa. Lídr partičky FMX4Ever, kam patří i šampión Red Bull X-Fighters 2008 Mat Rebeaud.

Bjorn Van Den Broeck
– další zabiják z „klubu“ FMX4Ever. S exibiční show Red Bull objel celý svět a díky svému charakteru má obrovský respekt u ostatních.

Nick Franklin
– v době vlády Travise Pastrany skončil třetí na největším FMX kontestu Red Bull X-Fighters 2006 v Madridu.

Italská „mafie“


Massimo Bianconcini – největší itálský „mafiózo“, nejlepší Ital FMX scény. Těště se na jeho masérský triky hlavou nahoru i dolů.

Jader Toninello
– padouch Darth Vader z Hvězdných válek je jeho vzor. Darth Jader nejen mastí super triky z rampy, ale stihne i svádět dámské publiku, holky těště se!

Maurizio Poggiana
– Maurizio přezdívaný Icio jezdí pod křídly italské legendy Alvara Dal Farry a v Modřanech se můžeme těšit na hustotu v jeho tricích.


Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost se osobně setkat s přítomnými hvězdami, které budou k dispozici hned po závodu na autogramiádě. Třešničkou na dortu bude živý koncert kapely Clou, který je plánovaný na 20 hodinu večerní. Hvězdnou FMX noc uzavře after party v podpalubí sedmdesáti metrové lodi v čele s DJ´s Robotem a Jorgosem. Jak je zvykem veselo bude až do pozdních ranních hodin. Kempování pro mimopražské fanoušky a pařany zajištěno.

PROGRAM HF FMX JAM 2010 – 28.7.

 14:00 - Startují tréninky
16:30 - HF FMX Jam startuje – představení jezdců
16:45 - Best FMX Run – soutěž o nejlepší jízdu
17:30 - Nutcase Best Style – soutež o nejlepší trik v nejstylovějším podání v režii SNICKERS


Více informací na www.fmxjam.cz nebo na www.facebook.com/fmxjam

Pozvánkové video na letošní Horsefeathers FMX Jam

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist