Česká FMX elita bude bojovat o titul mistra ČR

V sobotu 8. srpna 2015 si to v Benešově u Prahy proti sobě rozdá česká freestyle motokrosařská elita. V tamním areálu Kavčák se totiž bude bojovat o titul mistra České republiky. Nebude na něm chybět Libor Podmol a Martin Koreň, kteří mistrovství pořádají, ani Petr Pilát.

Česká FMX elita bude bojovat o titul mistra ČR

Další ročník Rock'n'Ride festivalu, respektive mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu, proběhne již v sobotu 8.srpna 2015 od 16hodin v benešovském areálu MX Kavčák. Sejdou se na něm nejlepší čeští jezdci, jako je mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010 a vítěz amerických X-Games z roku 2013, Libor Podmol, současný mistr Evropy, Petr Pilát, či další z českých freestyle motokrosařských hvězd, Martin Koreň. Z těch mladších se do bojů o titul mistra ČR pokusí zapojit také třeba Filip Podmol.

Kromě Čechů se na závodech objeví i zahraniční jezdci. Nebude chybět anglická legenda Kris Brock, nejlepší Afričan Alastayer Sayer, italský hřebec Massimo Bianconcini, Australan žijící v Evropě, Steve Sommerfeld, nebo španělská vycházející hvězda, která před pár měsíci ukázala světu nový trik – „inside roll“, kdy nad motorkou udělá salto vpřed, Marc Pinyol. „Všichni to jsou borci. Těším se, jaké vytáhnout triky,“ říká jeden z organizátorů akce Libor Podmol.

Závod odstartuje v 16 hodin. Kvalifikační jízdy se pojedou na 90 vteřin, do finále pak postoupí šest v této části soutěže nejlepších. Finálové jízdy se pojedou na 120 vteřin a o vítězi rozhodne zkušená porota, která ohodnotí provedení a obtížnost triků a využití tratě. Největším adeptem na mistra ČR je Libor Podmol. Samotný titul ale pro něj není tak důležitý, jako podpora tohoto sportu v Čechách. „O titul mi ani tak nejde, spíš jde o to zajezdit si s klukama dobrý závod a podpořit FMX scénu v Čechách. Kdyby nebylo tohohle mistráku v Čechách, nejezdil by se žádný "pořádný" závod, ale jen exhibice. A samo sebou naše afterparty bude jedinečná,“ říká Libor Podmol.

Mistroství České republiky ve freestyle motokrosu je tradičně spojeno i s hudebním festivalem, v průběhu sportovního odpoledne vystoupí kapely jako Prague Conspiracy či VEES. Po závodě nebude chybět ani autogramiáda FMX jezdců. Pořadateli dalšího ročníku Rock'n'Ride je Martin Koreň a Libor Podmol.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist