Adrenalin a vášnivý freestyle motocross v Modřanech

Skvělé počasí a parádní divácká atmosféra přály již sedmému ročníku freestyle motocrossové akce Horsefeathers FMX Jam. Ten tradičně nabídl nevídanou show, letní festivalovou atmosféru a pořádný vodvaz. Adrenalinový freestyle motocrossový nášup představilo 9 jezdců, které hecovalo přes 4000 diváků.

Adrenalin a vášnivý freestyle motocross v Modřanech

Kapitoly článku

Už od brzkých ranních hodin se ve Freestyle Parku Modřany připravovalo na sedmý ročník Horsefeathers FMX Jam. Organizátor a jezdec v jedné osobě, Martin Koreň, se letos opět vyšvihl. Divákům vymodlil krásný slunečný den, přivezl odvážné jezdce a zařídil opět skvělou freestyle motocrossovou show. Martin k tomu říká: „Asi mě někdo nahoře má rád a přeje freestylu, protože včera nám na vyjížďce v lese lilo jak z konve a dnes byl kupodivu opět nádherný den.“
Po třetí hodině se jezdci s vervou pustili do tréninku a ukázali, že se vysokých a nebezpečných skoků rozhodně nebojí. Dvě hodiny nato už začala odvázaná FMX Show, která brala dech snad všem návštěvníkům. V rámci ní se představilo 9 jezdců ze čtyř zemí. Ze zahraničí dorazili: Gilles Dejong (Bel), Martin Schenk (A), Chris Brock (Eng). Náš prapor drželi Libor Podmol, Aleš Liemann, Tomáš Lysáček, Radek Bílek, František Maca a kdo jiný než Martin Koreň.
K vidění byly náročné backflipové variace, ale i old schoolové triky. Diváci ocenili neuvěřitelný posun vpřed všech jezdců, prakticky všichni měli ve výbavě salto vzad. Při závěrečném vláčku (kdy všichni skáčou ve dvojicích těsně za sebou) už byli diváci v absolutním transu. Králem večera se nakonec stal úřadující mistr světa Libor Podmol, který zvítězil v soutěži NUTCASE Best Style Trick (jednoduše byl nejlepší z nejlepších). Ve finále porazil Chrise Brocka díky podpoře publika.
A jak Horsefeathers FMX Jam volume 7 hodnotí sám Martin Koreň: „Neuvěřitelná atmosféra, úžasní diváci, perfektní počasí, kluci lítali naprosto bez zábran a dávali strašná pekla. Za mě velmi povedená akce a díky všem.
Po akci se tradičně konala autogramiáda s jezdci, která se zvrhla v párty za všedního dne! Ta pokračovala na louce s kapelami Queen of Everything a Twisted Rod a v podpalubí lodě.

Seznam jezdců:

Martin Koreň (CZ)
Gilles Dejong (Bel)
Martin Schenk (Aus)
Chris Brock (Eng)
Libor Podmol (CZ)
Aleš Liemann (CZ)
Tomáš Lysáček (CZ)
Radek Bílek (CZ)
František Máca (CZ)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist