Češi byli na Ukrajině vidět, Michek vyhrál

V neděli 21.července absolvovali jezdci světového seriálu FIM MX3 World Championship šestý podnik letošního ročníku, který se odehrál na dráze nedaleko ukrajinských Černovic. Skvělým výkonem se představil český závodník Martin Michek, který získal své první celkové prvenství před lídrem Klemenem Gercarem a dalším Čechem Františkem Smolou.

Den závodu bohužel nezačal zrovna šťastně, protože se po startu prvního klání srazili dva domácí závodníci Voloshyn Volodymyr a Eduard Rybynec. Závod musel být restartován a zatímco Rybynec byl natolik v pořádku, že dokázal k restartu nastoupit, Volodymyr při střetu ztratil vědomí a musel být převezen do nemocnice s podezřením na zranění zad.
Českému jezdci Martinu Michekovi se na Ukrajině daří, protože tam letos slavil vítězství v závodu třetího kola seriálu MX3 a svoji úspěšnou bilanci na Ukrajině znásobil o víkendu celkovým prvenstvím za druhé místo, když v prvním závodu nestačil na krajana Františka Smolu a za skvělé vítězství v závodu druhém.

Lídr šampionátu Klemen Gercar v prvním klání tvrdě bojoval s čtvrtým Estonecem Gertem Krestinovem o třetí místo, což se mu také nakonec podařilo udržet. Ve druhém závodu byl Slovinec znovu ve hře o nejvyšší příčky, když dokázal v polovině závodu předjet Čecha Petra Michalce, ale na dalšího Čecha Martina Micheka už neměl a skončil druhý, což mu v kombinaci stačilo na celkové druhé místo.
Český jezdec František Smola byl na Ukrajině v dobré formě a po vítězství v prvním závodu se očekávalo jeho další atak předních pozic. Bohužel šance na celkové vítězství mu unikla po nehodě v první zatáčce. Motivovaný a odhodlaný český závodník přesto odjel velmi dobrý závod s mnoha předjetími a v cíli byl devátý. Vítězství v prvním klání a deváté místo ve druhém znamenalo pro Františka Smolu celkové třetí místo.
Velmi dobře si vedl také další z Čechů Petr Michalec, jenž v první závodu skončil devátý, ale velmi dobrým způsobem zvládl ten druhý, kde obsadil třetí příčku, což je jeho vůbec nejlepší výsledek závodu. Celkově obsadil český jezdec páté místo. Hezký výkon také předvedl Petr Bartoš, který obsadil v prvním závodu sedmé místo a ve druhém byl čtvrtý, což mu stačilo na celkové šesté místo.

V průběžném hodnocení MX3 vede Slovinec Klemen Gercar před Čechem Martinem Michekem a třetím Rakušanem Matthiasem Walknerem. Sedmé kolo šampionátu je na programu 25.srpna ve Velké Británii.
FIM MX3 World Championship - Ukrajina
21.července 2013, den závodu

MX3 - Závod 1 (Top10): 1. František Smola (CZE, KTM), 33:47.327; 2. Martin Michek (CZE, KTM), +0:05.811; 3. Klemen Gercar (SLO, Honda), +0:16.332; 4. Gert Krestinov (EST, Kawasaki), +0:27.195; 5. Matthias Walkner (AUT, KTM), +0:34.434; 6. Pier Filippo Bertuzzo (ITA, Yamaha), +0:47.645; 7. Petr Bartoš (CZE, KTM), +1:05.811; 8. Roman Morozov (UKR, Yamaha), +1:09.580; 9. Petr Michalec (CZE, Honda), +1:11.196; 10. Ludvig Söderberg (FIN, Honda), +1:27.144

MX3 - Závod 2 (Top10): 1. Martin Michek (CZE, KTM), 34:24.213; 2. Klemen Gercar (SLO, Honda), +0:15.723; 3. Petr Michalec (CZE, Honda), +0:19.597; 4. Petr Bartoš (CZE, KTM), +0:21.924; 5. Matthias Walkner (AUT, KTM), +0:22.518; 6. Gert Krestinov (EST, Kawasaki), +0:28.523; 7. Hrvoje Karas (CRO, Yamaha), +0:49.992; 8. Evgeni Tyletski (BLR, KTM), +0:51.763; 9. František Smola (CZE, KTM), +0:57.114; 10. Pier Filippo Bertuzzo (ITA, Yamaha), +1:12.597

MX3 - 6.podnik na Ukrajině - Celkově (Top10): 1. Martin Michek (CZE, KTM), 47 bodů; 2. Klemen Gercar (SLO, Honda), 42 b.; 3. František Smola (CZE, KTM), 37b.; 4. Gert Krestinov (EST, Kawasaki), 33 b.; 5. Petr Michalec (CZE, Honda), 32 b.; 6. Petr Bartoš (CZE, KTM), 32 b.; 7. Matthias Walkner (AUT, KTM), 32 b.; 8. Pier Filippo Bertuzzo (ITA, Yamaha), 26 b.; 9. Hrvoje Karas (CRO, Yamaha), 23 b.; 10. Evgeni Tyletski (BLR, KTM), 23 b

MX3 Championship - průběžné pořadí (Top10): 1. Klemen Gercar (SLO, Honda), 241 bodů; 2. Martin Michek (CZE, KTM), 229 b.; 3. Matthias Walkner (AUT, KTM), 223 b.; 4. Gert Krestinov (EST, Kawasaki), 205 b.; 5. František Smola (CZE, KTM), 144 b.; 6. Pier Filippo Bertuzzo (ITA, Yamaha), 120b; 7. Ludvig Söderberg (FIN, Honda), 119 b.; 8. Christian Brockel (GER, KTM), 118 b.; 9. Petr Michalec (CZE, Honda), 109 b.; 10. Timur Muratov (RUS, KTM), 95b