Vrátí se ještě letos zraněný Herlings?

Ještě že si Jeffrey Herlings zajistil svůj druhý světový titul třídy MX2 s předstihem už v Lokti, jinak by se jeho tak báječná sezona mohla ještě proměnit ve velké drama. Během kvalifikačního závodu následující Grand Prix Belgie se totiž po pádu vážně zranil a jeho nejbližší budoucnost je značně nejistá.

Vrátí se ještě letos zraněný Herlings?
Jak známo, Nizozemec Herlings, tovární jezdec stáje Red Bull KTM Factory, si v této sezoně počínal bravurně a vyhrával jednu Velkou cenu třídy MX2 za druhou. Jeho cílem bylo vyhrát všechny Grand Prix sezony. Obhajobu titulu si zajistil doublem během Velké ceny České republiky v Lokti, ale hned za 14 dní v belgickém Bastogne přišla pohroma. Herlings těžce havaroval v úvodu kvalifikačního závodu, když se snažil předjet Deana Ferrise, a vážně se zranil. A od té chvíle začínají být v kauze Herlings velké rozpory. První diagnoza zněla vykloubené rameno, ale žádná zlomenina, další vyšetření ukázalo zlomenou lopatku. Nizozemec už samozřejmě na radu lékařů v Bastogne obě nedělní jízdy vynechal a nezúčastnil se ani následující Velké ceny Velké Británie na trati Matterley Basin. Jeho vítězná série se tak zastavila na 14 Grand Prix.
Vedení KTM následně vydalo tiskovou zprávu, že Herlings si už letos nezajezdí a dokonce je možnost, že nebude moci ani včas zahájit zimní přípravu na další ročník MS. To by znamenalo, že ani neposílí družstvo Nizozemska na Monster Energy Motokrosu národů, který se letos uskuteční o posledním víkendu v září v přebudovaném areálu v německém Teutschenthalu. "Musíme s lítostí oznámit, že mistr světa 2013 MX2 Jeffrey Herlings byl přinucen předčasně ukončit sezonu kvůli zlomenině lopatky po pádu v kvalifikační závodě MXGP Belgie. Jeffrey své zranění konzultoval s dvěma různými lékařskými kapacitami, včetně specialisty, doktora Toona Claese. Všichni mu potvrdili, že nejlepší v jeho situaci by byla pauza v rozmezí pěti a šesti týdnů a až pak by mohl začít s lehkým tréninkem na své KTM 250 SX-F. Proto jsme se na společné poradě domluvili, že vynechá celý zbytek sezony a možná i začátek přípravy, aby se mohl pořádně vyléčit a potom připravit na útok na  svůj třetí titul MX2 v roce 2014. Je to velké zklamání jak pro Jeffreyho, tak pro tým a všechny jeho fanoušky, ale je třeba si uvědomit, že podobná nešťastná zranění jsou součástí profesionálního závodění. Přejeme mu rychlé vyléčení," uvedl týmový boss Stefan Everts. 
 
Už o několik dní bylo ale vše jinak. Z týmu KTM se šíří zvěsti, že se Herlings neskutečně rychle zotavuje a je pořád naděje, že by se mohl postavit na start už následujícího závodu MS, kterým bude 8. září Grand Prix Beneluxu na jeho domácí trati v nizozemském Lieropu. To by prý případně bral Herlings jako test svého zdravotního stavu, v první řadě mu údajně jde o start v Motokrosu národů. Jeho týmový kolega Ital Antonio Cairoli, už také hotový mistr světa 2013, ale ve třídě MX1, na přímý dotaz odpověděl, že Herlingsova rekonvalescence probíhá opravdu nad poměry dobře a není tudíž vyloučen jeho návrat na startovní rošt ještě v této sezóně. Také vždy dobře informovaný magazín MX Large přinesl informaci, že Herlings tlačí na vedení KTM, aby ho nechalo sezonu dojet. Jak to celé dopadne se zřejmě dozvíme až v Lieropu, případně v Teutschenthalu. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist