USA dominovaly v kvalifikaci

Další americké vítězství zajistil Rookie Blake Baggett a to celkem suverenním způsobem start-cíl. Druhý dojel za mohutného povzbuzování publika domácí motokrosař Musquin a třetím byl v cíli odmávnut Brit Wilson. Vůbec se nedařilo v kvalifikaci mistru světa Roczenovi z Německa, který se musel spokojit s místem čtvrtým, neboť po jedné chybě se propadl dokonce až na 7. pozici. Smůlu měl Australan Moss, který jezdil 10., ale kvůli mechanické závadě musel do boxové uličky. Zklamáním byl výkon českého "náhradníka" Marka Sukupa, na něhož zbylo v cíli až 24. místo.
MX2 - kvalifikační závod: 1. Blake Bagget (USA, Kawasaki), 24:45.804; 2. Marvin Musquin (FRA, KTM), +0:08.876; 3. Dean Wilson (GBR, Kawasaki), +0:11.331; 4. Ken Roczen (GER, KTM), +0:11.742; 5. Joel Roelants (BEL, KTM), +0:35.043; 6. Alessandro Lupino (ITA, Husqvarna), +0:55.250; 7. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM), +0:57.149; 8. Stefan Kjer Olsen (DEN, Yamaha), +1:09.391; 9. Jose Antonio Butron (ESP, KTM), +1:15.543; 10. Stuart Edmonds (IRL, TM), +1:16.750;...24. Marek Sukup (CZE, Kawasaki) - 1 kolo.