Sevlievo: Desalle a Roczen vedou šampionát

Belgičan Clement Desalle a Němec Ken Roczen jsou po prvním závodním víkendu vedoucími jezdci motokrosového šampionátu. Ten začal prvním závodem jako Grand Prix Bulharska na hodně rychlé trati v Sevlievu. A vůbec se nedařilo mistru světa MX1 Antoniu Cairolimu. Náš Petr Smítka na body dnes bohužel nedosáhl.

První jízdě dnešního dne nejsilnější kubatury MX1 dominoval vítěz kvalifikace Francouz Steven Frossard s Yamahou, který vedl závod celých 20 kol. Na druhém místě dojel Belgičan Clement Desalle se Suzuki, který se na druhou pozici dostal v 7. kole, když předjel do té doby druhého Maxe Nagla na KTM, který nakonec dojel jako třetí. Jako čtvrtý projel cílem Ital David Philippaerts s Yamahou, který se na toto místo propracoval z 11. pozice po prvním kole. Jako pátý byl klasifikován další Ital Davide Guarneri na Kawasaki a TOP6 dokompletoval Španěl Jonathan Barragan - rovněž na Kawasaki a teprve jako sedmý projel pod šachovnivovým praporkem mistr světa Antonio Cairoli s KTM.