Roczen: Poslední rok v Evropě

Německý tovární jezdec KTM Ken Roczen se nijak netají svým cílem, tedy závodit s nejlepšími motokrosovými jezdci světa a to je dle jeho názoru možné pouze v seriálu AMA.

Po 8 odjetých letošních závodech mistrovství světa kubatury MX2 má německý motokrosař skvělou bilanci, 5 vítězství a 3 druhá místa, takže na čele průběžné tabulky šampionátu má nyní náskok 14 bodů před svým týmovým kolegou Jeffreyem Herlingsem. Navíc před dvěma týdny - 7. května - vyhrál finálový závod SX-Lites v Las Vegas (před Brocem Ticklem na Kawasaki a Kylem Cunninghamem s Yamahou). K tomuto úspěchu říká Roczen: "Byl to pro mě absolutní highlight. A to se mně to ještě podařilo v přestávce mezi dvěma závody Grand Prix."
17- letý německý talent vyhrál vzápětí závod mistrovství světa v Glen Helenu a mluvil dokonce o vítězství ve své domácí Velké ceně!: "Ve státech se cítím jako doma. Jsem zde také tak vždy přijat. Spolupráce s americkým zástupcem KTM funguje skvěle, vždyť tuto firmu zde zastupuje jako vedoucí Roger deCoster. Jeho zkušenosti mně hrozně pomáhají. A urychluje to i můj závodní vývoj. Jen tak bylo možné vyhrát v Las Vegas".
V příští zimě chce Roczen začít se závody Supercrossu a potom jezdit v seriálu AMA Nationals: "V obou sériích chci bojovat o titul. Ovšem bude to můj první rok v seriálu Nationals a tak nemohu vůbec posoudit, kde se budu proti konkurenci z USA nacházet. A také tratě budou z části pro mě úplně nové. V každém případě budu chtít jezdit hodně vpředu a dát do toho opravdu vše!.