Philippaerts k Hondě, Nicholls zůstává u KTM

Bývalý motokrosový mistr světa Ital David Philippaerts končí u Yamahy a podepsal smlouvu s týmem Honda Gariboldi-ESTA. V sedle zcela nové CRF450R pojede příští ročník seriálu mistrovství světa MX1. Na druhé straně britský jezdec Scott Nicholls zůstává u KTM a má příslib, že od Rakušanů dostane kompletní tovární materiál.

Philippaerts k Hondě, Nicholls zůstává u KTM
Devětadvacetiletý Philippaerts je mistrem světa MX1 z roku 2008, v dalších sezonách jezdil vyrovnaně do první trojky a vyhrál spoustu Grand Prix. Bohužel pro něj poslední dva ročníky světového šamionátu vůbec nedokončil, vždy mu vždy stopku vystavilo nějaké vážnější zranění. Letos ještě stačil vyhrát jednu jízdu ve Velké ceně Mexika, ale pak už to s ním šlo spíš z kopce. „Jsem opravdu nadšený, že přicházím do Gariboldi Honda, velice profesionálního týmu, který vždy získával skvělé výsledky s mladými jezdci. Už se nemohu dočkat, až si vyzkouším novou motorku,“ uvedl David Philippaerts a Giacomo Gariboldi, majitel týmu dodal: „Je mnoho důvodů, proč jsme rádi, že máme právě Davida. Zvýší to prestiž našeho týmu, máme světového jezdce pro přípravu úplně nové CRF450R a navíc pomůže svými zkušenostmi našim mladším klukům. Je to rozený šampion a my jsme byli vždy nadšeni jeho neskutečně rvavým jezdeckým stylem.“ Philippaerts letos skončil v MS MX1 celkově patnáctý, ale poslední body získal už po polovině sezony v Belgii, po Švédsku pak sezonu předčasně ukončil. A protože zraněný byl dlouhodobě i Francouz Steven Frossard, Yamaha je nahradila Novozélanďanem Joshuou Coppinsem a Britem Shaunem Simpsonem.
Honda Europe s týmem Gariboldi navíc ještě více utuží spolupráci tím, že mu poskytne plné zázemí do třídy MX2 pro sezony 2013 až 2014 a kompletní podporu pro jejich Hondy CRF250R, včetně vývojových dílů. Smlouva o tom byla podepsána během letošního Motokrosu národů v belgickém Lommelu. Jezdcem do mistrovství světa MX2 by měl být devatenáctiletý talentovaný Rus Alexander Tonkov, pro evropský šampionát jeho o dva roky mladší krajan Vseva Brylajkov. Tonkov už za Gariboldi Honda jezdil světové dvěstěpadesátky letos po boku Brita Maxe Anstieho. Ten skončil celkově sedmý a odchází ke Suzuki, Rus byl sedmnáctý, ale část sezony promarodil.
V příští sezoně si hodně polepší oblíbený britský jezdec Jake Nicholls. Ten znovu podepsal smlouvu s týmem Nestaan JMRacing KTM a vedení rakouské firmy ve svém ústředí v Mattighofenu potvrdilo, že tento tým dostane pro sezonu 2013 komletní podporu a hlavně v továrně laděné motory. Dvaadvacetiletý Nicholls a tým vedený a vlastněný Jackym Martensem mají za sebou skvostný rok, když v mistrovství světa třídy MX2 skončil britský jezdec na čtvrtém místě. V sérii, která měla šestnáct podniků a tedy 32 samostatně hodnocených závodů, nebodoval jen ve dvou jízdách. Jacky Martens řekl, že od svého chráněnce čeká v roce 2013 ještě lepší umístění.
„Uvědomte si, že pět ze šesti nejlepších jezdců letošního šampionátu MX2 prošlo mýma rukama a mým týmem. Příští rok už musíme jet na titul, nebo alespoň na podium. Vím, že porazit mistra světa a továrního jezdce KTM Nizozemce Jeffreyho Herlingse bude nesmírně obtížné, protože on je neuvěřiteně dobrý, ale musíme to alespoň zkusit. Jake má za sebou v našem týmu pouhý rok a už dokázal zajet tak skvělý výsledek. Příští sezonu od něj očekáváme opravdu hodně,“ věří si Martens. Nicholls poprvé usedl na motorku ve dvou letech a v šesti už závodil. První Grand Prix jel už v sedmnácti. Dvakrát se zúčastnil v dresu Velké Británie Motokrosu národů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist