Ohlasy po motokrosové GP Francie

Co řekli nejlepší jezdci, ale i zraněný Belgičan Clement Desalle, po Velké ceně Francie, osmém podniku motokrosového mistrovství světa, se dovíte v následujícím článku. Někteří jezdci se stěžovali na špatný stav trati ve Villars sous Écot.

Ohlasy po motokrosové GP Francie

Vítěz třídy MX2 Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM): “Jsem velmi spokojený, hlavně poté, čím jsem si musel projít v sobotním kvalifikačním závodě. Ale někdy špatné soboty znamenají dobré neděle, a to se uplynulý víkend stalo. V neděli jsem měl dva dobré starty, což bylo na této trati klíčové, a z toho jsem pak těžil. V první jízdě jsem si sám situaci trochu ztížil, když jsem lehce upadl a dal tak svým soupeřů novou naději. Ale naštěstí jsem je pak zase všechny předjel a vyhrál. Druhá jízda už byla méně problémová. Zdejší trať mi moc nevyhovovala, ale i z takové věci musíte vytěžit co nejvíce. To jsem také udělal a samozřejmě ty dobré starty tomu hodně pomohly. Takže nakonec z toho byl double a nějaké super body navíc do mistrovství světa. Teď se musíme připravit na Itálii.”

Vítěz třídy MXGP Francouz Romain Febvre (Yamaha): “Je to bláznivé vyhrát Grand Prix doma ve Francii. Tento moment si budu určitě ještě dlouho užívat. Minulý víkend jsem vyhrál svou první jízdu po přestupu do třídy MXGP a teď i Velkou cenu. Posunul jsem se i v hodnocení mistrovství světa, blížím se k celkovému třetímu místu. Ale je mi samozřejmě líto zranění Clementa Desalla. Vypadá to s ním špatně, ale takové je závodění. Velké díky patří celému mému týmu za všechnu odvedenou práci, na tom úspěchu jsme se podíleli všichni spolu.”
Druhý ve třídě MXGP Rus Jevgenij Bobryšev (Honda): "Pro mne je toto podium víc než třeba vítězství, protože šlo o velkou a dlouhou cestu zpět po dlouhém zranění. Mým cílem je být vyrovnaný, zvýšit si své závodnické sebevědomí a ještě víc zapracovat na fyzičce. Na této trati jsem se trochu trápil a nemohl jsem najít svůj rytmus, ale výsledné druhé místo je fantazie."

 
Třetí ve třídě MXGP Ital Tony Cairoli (KTM): "Byl to pro celý tým obtížný víkend, ale i tak musím říct, že pro mne to byl pozitivní závod, protože jsem udělal dva body na vedoucího Maxe Nagla. Ale se svým výkonem spokojený nejsem, nemám rád tratě, kde se těžko předjíždí. V poslední době jsou to starty, na kterých nejvíc záleží a já dnes jeden zkazil. První jízda byla v pohodě a vyhrál jsem bez větších problémů. Ve druhé jízdě jsem na startu udělal chybu a propadl jsem se na patnácté místo. Na konci prvního kola už jsem byl tak desátý nebo dvanáctý, ale pak jsem měl problémy s jezdci před sebou, které už jsem nebyl schopen rychle předjet."                           Belgičan Clement Desalle (Suzuki), do Francie druhý, nyní třetí muž šampionátu třídy MXGP: "Nemám k tomu co říct. Jsem z toho zranění opravdu smutný. Stalo se to v sobotu, v dojížděcím kole. Najel jsem předním kolem na velký kámen, pocítil jsem, že se motorka roztřásla a silně mne zabolelo rameno. Hned jsem věděl, že je zle. Pokoušel jsem se s tím ještě jet i v neděli, ale bolesti byly příliš velké. Tohle nebyla trať hodná mistrovství světa, některé části vypadaly, jakoby je dělali amatéři. Až se setkám se svým osobním lékařem, budu vědět víc, ale vypadá to na operaci.”

Třetí ve třídě MX2 Francouz Jordi Tixier (Kawasaki): "Celý víkend jsem se cítil dobře až do druhé jízdy, kdy jsem nemohl najít dobrý rytmus, aby mohl následovat unikající dvojici Jeffrey Herlings a Tim Gajser. Závodit před domácími fanoušky bylo to, co udělalo tuhle Velkou cenu speciální a podium už byl jen takový bonus.”
Pátý ve třídě MX2 Švýcar Valentin Guillod (Yamaha): “Jsem trochu frustrovaný, protože jsem měl dost rychlosti na to, abych mohl bojovat o vítězství v Grand Prix, ale velký pád ve druhé jízdě mne o tuto možnost připravil. Byl jsem se rád, že jsem se vůbec dostal zpátky na motorku. A to ještě musím se zraněnou nohou na rentgen.”


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist