Ohlasy po belgické Grand Prix

Velká cena Belgie na pískové trati v Lommelu patří vždy k vyvrcholením motokrosového mistrovství světa a také tentokrát nabídla záplavě fanoušků skvělou podívanou. Co řekli nejlepší jezdci tříd MXGP a MX2 v cíli, se dovíte v následujícím článku.

Ohlasy po belgické Grand Prix
Dvojnásobný vítěz třídy MXGP Ital Tony Cairoli (Red Bull KTM): "Jsem šťastný, že jsem své 72. vítězství v závodech Grand Prix vyhrál právě v zemi nejlepšího jezdce historie Stefana Evertse, který jezdil s číslem 72. Je to pochopitelně velká náhoda, ale moc hezká. Mám za sebou dva obtížné závody. V první jízdě jsem zaznamenal dobrý start, ale pak přišel nějaký arm-pump a začal jsem se trápit. Trať byla dnes nějaká divná, možná proto, že se od rána už odjelo spousta tříd. Najednou se ukázaly se nějaké nové stopy a výmoly. Po chvíli jsem ale chytil svůj rytmus a dokázal se probojovat zpět do čela. Zajel jsem několik dobrých kol a to na vítězství stačilo. Ve druhé jízdě jsem měl zase dobrý start  a tentokrát jsem se cítil za řídítky lépe, takže jsem dokázal ujet ostatním. Pak se spustila ta bouřka. Málem jsem neviděl před sebe, takže některé momenty byly hodně nebezpečné. Musel jsem zpomalit, abych vůbec dorazil do cíle.”
Vítěz třídy MX2 Brit Max Anstie (Yamaha): “Náš tým maká už od Kataru na 100 procent a to vítězství si hodně zasloužil. Říkal jsem klukům už minule v Lokti, že jsme měli skvělou sobotu, která položila základy pro nedělní úspěch. A teď v Lommelu jsme naše snažení dotáhli do vítězného konce. Pro takový den člověk žije. Před startem druhé jízdy jsem si pomyslel: To je ten okamžik, pro který jezdím závody. Byl jsem hodně nervozní, ale dokázal jsem to. Trať tady byla hodně obtížná a mimořádně náročná na fyzičku. Jsem nadšením bez sebe, ale pořád si myslím, že mi ještě plně nedošlo, co jsme tady dokázali."
Belgičan Ken De Dycker (KTM), po dlouhé době druhý ve třídě MXGP: „Bylo pro mne snadnější jet se svým doznívajícím zraněním (zápěstí) na písku než na tvrdém povrchu, ale ani tak jsem neočekával , že budu na podiu. Doufal jsem spíš v Top 5. Věřím, že už mám všechny problémy za sebou a příští rok budu jezdit v popředí, jak jsem vloni byl zvyklý.”
Celkově třetí ve třídě MXGP Brit Shaun Simpson (KTM): „Bylo fajn dnes dokázat, že loňský Lierop, kde jsem vyhrál, nebyla náhoda a že na písku opravdu umím. Bylo trochu frustrující, že jsem na začátku první jízdy nemohl najít to správné tempo a propadl se na osmé nebo deváté místo. Pořadatelé trať před závodem dost uhladili a zmizely některé hrby, což podle mne nebylo správné. Pak jsem ale našel svou rychlost a probojoval se až na třetí místo. Věřil jsem si, že ve druhé jízdě pojedu na celkově druhé místo, ale Ken de Dycker se nakonec dostal přede mne. V seriálu MS jsem se ale dostal na páté místo a to je paráda. Stále se snažíme vyvíjet náš motocykl a já jsem s pokrokem moc spokojený.”
Druhý ve třídě MX2 Francouz Jordi Tixier (Red Bull KTM Factory), zběsile stahující náskok svého stájového kolegy Nizozemce Jeffreyho Herlingse v čele šampionátu: „Po třetím místě v první jízdě jsem si před druhou jízdou řekl: Teď to musíš dokázat za každou cenu. Měl jsem velmi dobrý start a celou jízdu jsem pořádně tlačil na pilu. Odměnou mi byly vysoké body do šampionátu. Loni jsem dokázal vyhrát na tvrdém povrchu a tady zase na písku, tak jsem snad všem dokázal, že umím závodit na všech typech tratí.”
Třetí ve třídě MX2 Francouz Dylan Ferrandis (Kawasaki): „V sobotu jsem měl smíšené pocity. Jezdil jsem velmi rychlá kola v tréninku, ale pak jsem havaroval po startu kvalifikačného závodu, když jsem jel druhý. Poranil jsem si rameno, a když jsem v neděli ráno vstal, nemohl jsem hýbat pravou rukou. Dělali jsme na tom s Brunem Lositem a lékaři, abych vůbec mohl startovat. Start do první jzdy jsem neměl špatný, ale když jsem se konečně probil na druhé místo, byl leader závodu v nedohlednu. Druhá jízda byla podobná. Bojoval jsem s Febvrem a Anstiem o druhé místo, ale pak jsem ztratil cenné sekundy po malém pádu, což mne odsunulo na čtvrté místo. Pak jsem zpátky předjel Febvreho, skončil ve druhé jízdě třetí a vybojoval své třetí podium sezony.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist