MS MX Německo

Šampionát Mistrovství světa v motokrosu MX1 a MX2 se 8. podnikem přehoupl do své druhé poloviny. Tentokrát zakotvil v německém Teutschenthalu, kde si to před zraky 34.000 diváků rozdali ti nejlepší z nejlepších.

MX1

Parádní víkend prožil kiwík Joshua Coppins, který je opět na koni, protože se mu podařily vyhrát obě rozjížďky a MX jedničky v Německu vyhrát. Výsledkem úspěšného víkendu je druhé místo v celkové klasifikaci šampionátu. Mimochodem, Joshua Coppins svou poslední GP vyhrál naposledy loni v Bulharsku. Poleman Ken de Dycker (2. a 4.) vybojoval celkově druhé místo před Tanelem Leokem (6. a 3.). Pro toho to byl také velký návrat na bednu, jelikož naposledy na ní vystoupil v sezoně 2007 v Namuru. Čtvrtý skončil, navzdory poraněným žebrům z pádu při GP Francie David Philippaerts (3. a 6.). První pětku doplnil Sebastien Pourcel (7. a 5.).

MX2

Nižší kubatuře MX2 kraloval továrním jezdec KTM Tyla Rattray. Výsledky z německého Teutschenthalu mu zaručily celkové vedení šampionátu MX2. V prvním rozjížďce ho pokořil pouze Antonio Cairoli na Yamaze a ve druhé si už vítězství vzít nenechal. Celkové druhé místo bylo tedy připsáno na účet Itala Cairoliho (1. a 2.) a stupně vítězů překvapivě doplnil frantík Steven Frossard (4. a 4.) na Kawasaki i přes pád v úvodu zábodu. Bramborový z Německa odjel Rui Goncalves ( 6. a 3.) a první pětku zakončil anglán Tommy Searle (3. a 9.).

Delta-Racing

Dobrá zpráva k nám letí z českého motokrosového týmu Delta-Racing, kde Antiho Pyrhonena vystřídal Luis Correira. Manažer týmu Ervín Krajčovič píše:
"Rád bych Vám oznámil, že náš jezdec Luis Correira obsadil ve třídě MX1 na Velké ceně Německa výborné 13. místo. Dojel v těžkém závodě před fabrickými jezdci např. Barragan (KTM) nebo MacKenzie (Honda). Je to pro nás veliká motivace do dalších závodů, protože jsme v předchozích závodech nebodovali. Tým odjíždí na další GP Švédska a doufáme, že přivezeme další body."
A jen pro doplnění, jednadvacetiletý Luis si vedl výborně i ve druhé rozjížďce. Pohyboval se kolem třináctého místa, když ho zastavil pád. Motorku opět osedlal a doháněl někde kolem patnáctého místa. Pak přišel ještě druhý pád, který znamenal velké vysílení, takže 2. závod tak dobře jako 1. nedokončil.
Josef Kulhavý ztratil na kvalifikaci do hlavních závodů MX2 zhruba sekundu. Proto se v závodech nepřestavil.

Týmy nemají chvilku klidu, jelikož je v těchto dnech čeká rychlý přesun do Švédska, kde si to rozdají už o nadcházejícím víkendu v městečku Uddevalle.

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)