Mistrovství světa MX Portugalsko

Do třetice všeho dobrého. Tentokrát konečně nebylo právě počasí tím největším soupeřem a motokrosaři si to mohli rozdat hezky mezi sebou za standardních podmínek.

Třetí podnik Mistrovství světa motokrosu zavítal do portugalské Aguedy, kam se o víkendu přišlo podívat 18 000 blátochtivých fanoušků, jak to válí top jezdci motokrosových řídítek. V hlavní roli se jim představili dva Italové, David Philippaerts (MX1) a Antonio Cairoli (MX2), kteří se svými výkony usadili na čelo průběžného pořadí Mistrovství světa. Zatímco Davidu Philippaertsu k tomu stačilo celkové druhé místo MX1 v GP Portugalska díky jednomu vítězství a jednomu druhému místu v rozjížďkách, Cairoli nezaváhal ani v jedné a bral celkové vítězství MX2 za dvě první pozice.

V královské třídě MX1 tedy vyhrál Francouz Sebastien Pourcel (2. a 1.), druhý byl David Philippaerts (1. a 2.) a třetí se umístil Joshua Coppins (5. a 3.). MX dvojky jednoznačně vyhrál Cairoli (1.a 1.), pro druhé místo dojel Tyla Rattray (3. a 2.) a pro to třetí Tommy Searle (2. a 3.). Jezdci Kulhavý a Pyrhonem českého týmu Delta–Racing se vrací z Portugalska bez bodu. To budou moci napravit 11. května, kdy se další podnik seriálu Mistrovství světa motokrosu pojede v Bulharsku, kde se také zahájí sezona FIM Mistrovství světa motokrosu žen.